Zviedru žurnālistes slepkavība: Madsenu apsūdz līķa apgānīšanā

FOTO: EPA/Scanpix

Dānim Pēteram Madsenam izvirzīta apsūdzība par līķa apgānīšanu, ziņo raidorganizācija SKY. Zviedru žurnāliste Kima Valla mīklaini pazuda pēc iekāpšanas Madsena paštaisītajā zemūdenē, lai viņu intervētu. Dažas dienas vēlāk viņas līķis tika atrasts jūrā ar nogrieztu galvu, kājām un rokām.

Jau esošajai apsūdzībai par Vallas nonāvēšanu jaunais punkts tika pievienots pēc Madsena atkārtotas nopratināšanas ceturtdien. Madsens noliedz, ka būtu nogalinājis vai izkropļojis jauno sievieti, vēsta «The Local».

Viņam tiks veikta psihiatriskā ekspertīze.

Policija norāda, ka 30 gadus vecās Vallas locekļi tika nogriezti apzināti. Bojājumi nodarīti, lai izlaistu no ķermeņa gaisu un nepieļautu tā uzpeldēšanu.

46 gadus vecais Madsens atrodas apcietinājumā kopš 12. augusta. Sākotnēji viņš tika aizturēts uz 24 dienām aizdomās par slepkavību.

Prokuratūrai ir laiks līdz 5. septembrim, lai pieprasītu pagarināt apcietinājumu.

Otrdien Baltijas jūras krastā Kopenhāgenā tika atrasts Vallas līķis ar nogrieztu galvu, kājām un rokām. Aizdomās par slepkavību tiek turēts žurnālistes «stāsta varonis» - viņa bija devusies intervēt pašdarinatas zemūdenes izgudrotāju Peteru Madsenu.

Viņas nāves apstākļi bija ļoti baisi - atrasts tika sievietes torss ar piestiprinātu metāla gabalu, cenšoties nodrošināt, ka tas paliek jūras dzelmē un viņas pazušanas noslēpums netiek atrisināts.

Madsens apgalvo, ka žurnāliste gājusi bojā «nelaimes gadījumā», kas noticis zemūdenē, kura vēlāk, kad Vallu jau sāka meklēt, nogrima. Policija uzskata, ka Madsens to nogremdējis. Pirms tam Madsens apgalvoja, ka izlaidis žurnālisti sveiku un veselu Kopenhāgenas ostā, vēlāk viņš liecības mainīja, sakot, ka viņa mirusi nelaimes gadījumā uz zemūdenes, viņas līķi viņš esot izmetis jūrā.

Trešdien policija paziņojusi, ka atsāk izmeklēšanu neatrisinātajā 1986. gada Kazuko Toijonagas slepkavības lietā.

22 gadus vecā tūriste no Japānas pazuda 1986. gada rudenī - laikā, kad apceļoja Ziemeļeiropu.

25 dienas pēc viņas pazušanas netālu no Kopenhāgenas Baltijas jūrā plastikāta maisos tika atrastas peldam viņas ķermeņa daļas - kājas un daļa rumpja. Pēc dažām dienām kanālā tika atrasta pārējā rumpja daļa.

«Mēs pamanījām līdzības ar 1986. gada japāņu tūristes slepkavību Kopenhāgenā,» sacīja Kopenhāgenas policijas izmeklētājs Jenss Mollers Jensens.

Madsenam tobrīd bija 15 gadi. Lai identificētu Toijonagu, bija nepieciešami astoņi mēneši. Viņas slepkavu policija tā arī neatrada.

Uz augšu