Sv, 29.01.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Saskaņas» politiķis: Latviešiem līgums ar partiju «Vienotā Krievija» ir pats svarīgākais pēc NATO līguma

LETA
«Saskaņas» politiķis: Latviešiem līgums ar partiju «Vienotā Krievija» ir pats svarīgākais pēc NATO līguma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latviešiem partijas «Saskaņa» noslēgtais līgums ar partiju «Vienotā Krievija» ir pats svarīgākais pēc NATO līguma, «RīgaTV 24» raidījumā «Preses klubs» norādīja «Saskaņas» Saeimas frakcijas deputāts Ivars Zariņš (S).

Politiķis sacīja, ka iedzīvotājiem būtu jānovērtē smagā nasta, ko, viņaprāt, uzņēmusies «Saskaņa», nevis partijai par šādu līgumu jāpārmet. ««Saskaņa» ar to nes reāli smagu nastu, lai nodrošinātu stabilitāti šajā valstī, un tas būtu tomēr jānovērtē,» uzsvēra Zariņš.

Viņaprāt, ir politiskie spēki, kas līguma esamību izmanto sava elektorāta palielināšanai, tomēr tas nenāk par labu sabiedrībai. «Ir spēki, kuri ir ieinteresēti iegūt sev lielāku elektorātu, tiklīdz tuvojas vēlēšanas, izspēlējot šo «kārti». Šī kārts izspēle būtu par ļaunu katram latvietim,» raidījumā teica deputāts.

Pēc viņa domām, sabiedrībā pietrūkst konstruktīvas diskusijas par «Saskaņas» līgumu ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvēto partiju. «Atliek kaut ko pateikt, bet tālāk analīzes nav. Tas ir apmēram tā, ka tu redzi, ka dakteris tev nāk klāt ar skalpeli, un saki «viņš mani taisās nogalināt». Bet patiesībā tas notiek, lai glābtu tavu dzīvību,» skaidroja deputāts.

Zariņš atgādināja, ka līgums tika slēgts laikā, kad bija daudz vairāk krievisko politisko spēku, kas nākuši ar daudz radikālākiem uzstādījumiem, un, pateicoties šim līgumam, ir izdevies sakopot visu krievvalodīgās sabiedrības atbalstu zem «Saskaņas». «Tiklīdz mēs pārtrauksim šo līgumu, atkal sāksies radikalizācija,» uzsvēra Zariņš, pamatojot savu viedokli ar aptaujām, kurās 60% krievvalodīgo atbalsta Putina politiku, bet 30% atbalsta Krimas aneksiju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu