C, 30.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jaunā liberālā spēka atbalstītāji nesteidzas pieteikt sevi politikā

LETA
Jaunā liberālā spēka atbalstītāji nesteidzas pieteikt sevi politikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Saistībā ar topošo politisko spēku, kurā varētu iesaistīties pieci no «Vienotības» aizgājušie Saeimas deputāti, neoficiāli tiek minēti vairāku bijušo ministru, kā arī atsevišķu zinātnieku vārdi.

Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija. Pagaidām gan oficiāli netiek nosaukti kustības vai topošās partijas dalībnieku vārdi. Tikmēr neoficiāli saistībā ar topošo partiju tiek minēti vairāki bijušie politiķi, kuri it kā varētu iesaistīties šajā kustībā vai partijā.

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis sacīja, ka bijis uzrunāts, tomēr atteicies, jo nevēlas atgriezties aktīvā politikā un startēt vēlēšanās. Vienlaikus viņš neliegšot padomu iecerēm, kas saistītas ar liberālām, libertāniskām vērtībām. «Būtu gatavs iestāties anarhistu partijā. Varbūt kādreiz pats tādu izveidošu,» teica Ķīlis.

Bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pastāstīja, ka ir piedalījusies kādā sanāksmē par iecerēto kustību, kā arī pazīst cilvēkus, kuri varētu tajā darboties. Tomēr viņa pati neplānojot šajā kustībā iesaistīties.

Savukārt Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs pastāstīja, ka neplāno iesaistīties aktīvā politikā, bet atbalsta jaundibināmās kustības manifestu, kas lielā mērā rezonējot ar viņa vērtībām un pilsonisko pārliecību.

Bijušais finanšu ministrs Andris Vilks arī neplānojot atgriezties politikā. Vienlaikus viņš pauda gandarījumu, ka «piecinieks» varētu piedalīties jaunas partijas darbā un aizgājis no «Vienotības», jo tā neesot saglābjama, kamēr tajā strādā Solvita Āboltiņa.

Tikmēr bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pagaidām atturas komentēt savus iespējamos politiskos plānus. Tomēr neoficiāli viņš tiek minēts kā iespējams domubiedrs jaundibināmai kustībai vai partijai.

Tāpat neoficiāli tiek spriests par to, ka «Vienotību» pametusī Ilze Viņķele varētu būt saņēmusi stipendiju mācībām ASV, lai gan viņa pati šo informāciju nekomentē un norāda, ka paziņos, ja būs kas ziņojams.

Kā vēstīts, pieci parlamenta deputāti - Ints Dālderis, Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs - izstājušies no partijas «Vienotība», bet turpinās darboties «Vienotības» Saeimas frakcijā.

Minētie parlamentārieši iepriekš paziņoja, ka varētu pievienoties kādai jaunai partijai. Viņi pagaidām neatklāj vārdus saviem domubiedriem. Viņķele šonedēļ intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» norādīja, ka deputāti pievienosies jau gada sākumā izveidotai domubiedru grupai, ar kuru plašāka sabiedrība varētu tikt iepazīstināta pēc vairākām nedēļām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu