Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saskaņas/GKR pārstāvji aicina gaidīt oficiālos vēlēšanu rezultātus un vēro Ušakova interviju PBK

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Partija «Saskaņa» vēlēšanu rezultātus sagaida Spīķeru koncertzālē, kur tās pārstāvji mielojas ar dažādiem ēdieniem, skatās Rīgas mēra, «Saskaņas» vadītāja Nila Ušakova interviju «Pirmajā Baltijas kanālā» un mudina gaidīt oficiālos vēlēšanu rezultātus.

Politiķe Regīna Ločmele-Luņova, no skatuves uzrunājot partijas biedrus, kā arī kolēģus no «Gods kalpot Rīgai», sacīja, ka ir zināmi aptauju rezultāti, kas liecinot par šī saraksta uzvaru Rīgā. Tomēr tikai naktī, kad būs zināmi oficiālie vēlēšanu rezultāti, varēšot zināt, cik šī uzvara «ir absolūta», piebilda politiķe.

Viņa nenosauca konkrētus vēlētāju aptaujas rezultātus, vien «kā sociālo zinātņu maģistrs» vērsa uzmanību uz iespējamo statistikas kļūdu.

Citu uzrunu pagaidām nav bijis, un pēc tās partijas biedri sāka vērot Ušakova interviju PBK.

Partiju «Saskaņa» un «Gods kalpot Rīgai» apvienotais saraksts varētu būt zaudējis vairākumu Rīgas domē

Aģentūras LETA, Latvijas Televīzijas un Rīgas Stradiņa universitātes pie iecirkņiem veiktās vēlētāju aptaujas rezultāti liecina, ka par Nila Ušakova un Andra Amerika vadīto partiju apvienību nobalsojuši 42,9% aptaujāto vēlētāju, kas ļautu viņiem Rīgas domē iegūt 29 mandātus no 60.

Vēlētāju aptauja liecina, ka otrs populārākais šogad bija Latvijas Reģionu apvienības un partijas «Latvijas attīstībai» kopīgais saraksts, kura līderis ir Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) un kas ieguvis 17,01% balsu, savukārt trešajā vietā ierindojas Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar 13,57% balsu. JKP saraksta «lokomotīve» ir bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Juta Strīķe. Abi šie politiskie spēki pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2013.gadā nekandidēja.

Savukārt ceturtā populārākā partija atbilstoši vēlētāju aptaujai pie iecirkņiem bijusi «Vienotība» ar 9,57% balsu, bet piektā - «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK ar 8,26% atbalstu. Šo abu politisko spēku pozīcijas varētu būt vājinājušās, jo «Vienotība» 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās galvaspilsētā guva 14,13%, bet «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK - 17,86% balsu.

Atbilstoši aptaujas rezultātiem «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» apvienotais saraksts Rīgas domē iegūtu 29 vietas, «Latvijas attīstībai» un Latvijas Reģionu apvienības kopīgais saraksts - 11, JKP - deviņas, «Vienotība» - sešas, bet «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK - piecas.

Vērtējot vēlētāju aptaujas rezultātus, būtu jāņem vērā vairāki svarīgi faktori, aģentūrai LETA sacīja SKDS direktors sociologs Arnis Kaktiņš. «Pieredze liecina, ka vēlētāju aptaujas pilnīgi precīzi nesakrīt ar vēlēšanu rezultātiem,» skaidroja sociologs.

Viens no cēloņiem ir salīdzinoši lielais vēlētāju skaits, kuri atteicās atklāt savu balsojumu. Jo lielāks ir neatbildējošo skaits, jo piesardzīgāk jāpieiet rezultātu drošticamības vērtēšanai, akcentēja Kaktiņš. Otrs faktors, kas ietekmē rezultātu ticamību, ir to balsstiesīgo īpatsvars, kuri nodeva savas balsis iepriekšējās balsošanas dienās, jo viņu simpātijas var būt sadalījušās arī nedaudz atšķirīgās proporcijās nekā šodien balsojušo.

«Vēlētāju aptaujas rezultāti lielākā daļā lielo pilsētu atstāj intrigu, kurš īsti būs uzvarētājs un cik lielā mērā,» teica Kaktiņš.

Rīgā šodien kopumā tika aptaujāti 2250 vēlētāji, no kuriem iegūtas 1599 derīgas atbildes. 27 cilvēki atzinuši, ka nebalsoja, savukārt 624 neatklāja, kam balsi atdeva. No tiem, kuri savu balsojumu neatklāja, vairāk nekā trešdaļa bija krievvalodīgie, bet atlikušie - latviešu valodā runājoši iedzīvotāji.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais