Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Veselības inspekcijas darbinieces saņēmušas rīkojumu par amatu maiņu jau maijā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vakar Veselības inspekcijas (VI) vadītāja Aija Mežsarga, kā arī viņas vietniece un inspekcijas Veselības aprūpes uzraudzības un kontroles departamenta vadītāja Iveta Šica no Veselības ministrijas (VM) saņēmušas rīkojumu, kurā norādīts, ka amatu maiņa notiks jau ar 2.maiju.

Kā teica Mežsarga, viņai ar rīkojumu noteikts ieņemt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amatu, bet Šicai - Valsts sporta medicīnas centra direktora vietnieka fiziskās veselības aprūpes jautājumos amatu.

Pēc Mežsargas paustā, Šicai vakar tika izsniegts arī potenciālā amata apraksts, kas VI direktorei netika sniegts, un līdz ar to viņai liegts ministrijai sniegt viedokli un tikušas aizskartas viņas cilvēktiesības. Tāpat laikā, kad Šica saņēma viedokļa pieprasījumu amatu maiņai, viņa jau tika pārcelta nodaļas vadītājas amatā, jo par vietnieci viņa pieņemta tikai uz pagaidu laiku, kas arī ir pārkāpums, norāda Mežsarga.

Viņa sacīja, ka atlūgumu nerakstīs, bet lēmumu par pārcelšanu citā amatā pārsūdzēs tiesā. «Ir arī izskanējusi informācija, ka ierēdnis, kas atradās amatā ekspertīzes centrā, aizgāja prom un šis amats tika likvidēts, bet ministrija uzdeva šo amatu atkal atjaunot, lai aizrotētu mani uz turieni,» pauda Mežsarga.

Vienlaikus viņa norādīja, ka tikšanās ar veselības ministri Andu Čakšu paredzēta pārcelšanas dienā, taču, par ko būs saruna, neesot skaidrs.

Kā aģentūrai LETA norādīja VM, Valsts civildienesta ierēdņu pārcelšanai citā ierēdņa amatā piekrišana nav uzskatāma par priekšnosacījumu. Ierēdnis var arī nepiekrist, bet viņam ir jāpilda rīkojums veikt norādītā amata pienākumus.

Jau ziņots, ka VM vēlas rotēt Mežsargu uz zemāku amatu iestādē, no kuras vadītājas amata viņa jau iepriekš aizrotēta. Šoreiz viņai piedāvāts ieņemt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amatu. Rotācija piedāvāta arī Mežsargas vietniecei Šicai, kura šo lēmumu uzskata par neizvērtētu, turklāt viņai neesot jaunajam amatam nepieciešamās izglītības veselības aprūpē.

VI pēdējā laikā pieņēmusi divus negatīvus lēmumus par Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un vienu par Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, turklāt tie pieņemti par laiku, kad abu iestāžu valdēs bija pašreizējā veselības ministre Anda Čakša, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» norādīja Mežsarga.

Viņa arī uzsvēra, ka amats, uz kuru piedāvāts aizrotēt viņas vietnieci Ivetu Šicu, Valsts sporta medicīnas centrā nemaz nepastāv. «[..] jaunu amatu izgudrošana veselības nozarē nav sveša, jo tieši tā uz šo centru vēl Gunta Belēviča laikā tika aizrotēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Inga Šmate,» norāda VI direktore.

«Neatkarīgās Rīta Avīzes» rīcībā ir neoficiāla informācija, ka gan Valsts sporta medicīnas centru, gan Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru reorganizēs un faktiski aiz šīs rotācijas varētu būt paslēpta atbrīvošanās no neērtiem ierēdņiem, jo citādi viņus atbrīvot nevar.

Tikmēr veselības ministre aģentūrai LETA otrdien norādīja, ka VI vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām. «Patlaban Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, ka ministrijas pakļautības iestādes spēj sadarboties un savā starpā komunicēt. Līdz ar to civildienesta ietvaros plānotas vairākas rotācijas, kas nav jāskata konkrētu personu, bet sistēmas kontekstā,» skaidroja ministre.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu