Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mežsarga pieļauj, ka viņas rotāciju motivējuši Bērnu un Stradiņa slimnīcai negatīvi lēmumi

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Veselības inspekcija (VI) pēdējā laikā pieņēmusi divus negatīvus lēmumus par Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un vienu par Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, turklāt tie pieņemti par laiku, kad abu iestāžu valdēs bija pašreizējā veselības ministre Anda Čakša, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» norāda VI vadītāja Aija Mežsarga, kuru ministre vēlas aizrotēt uz zemāku amatu citā padotības iestādē.

Mežsarga stāsta, ka sarunu par iespējamo rotāciju, piemēram, labāku darba rezultātu sasniegšanai, viņai ar ministri nav bijis. VI direktore uzskata, ka par viņas darbu liecina fakts, ka pērn saņemta atzinība, bet šā gada sākumā par kvalitatīvu darbu un personisko ieguldījumu saņemta piemaksa.

Vienlaikus VI vadītāja laikrakstam pauž, ka dažādās situācijās bijusi jūtama ministres un citu personu nepatika pret VI. «Pat apsaukāšanās pret vadītājas vietniekiem, turklāt publiskos pasākumos. Piemēram, inspekcija nosaukta par «trakajiem suņiem»,» pauž Mežsarga. Viņa spriež, ka jau laikā, kad Čakša bija ministra Gunta Belēviča padomniece un vienlaikus vadīja Bērnu slimnīcu, viņa, visticamāk, neesot bijusi īpaši apmierināta, kad inspekcija pieņēma lēmumu nodot prokuratūrai lietu par bērnu, kuram laikus netika sniegta palīdzība apendicīta gadījumā.

Savukārt šā gada februārī inspekcija pieņēmusi vēl divus negatīvus lēmumus - par Bērnu slimnīcu, kas nepamatoti uzrēķinājusi 150 000 eiro un saņēmusi par pakalpojumiem šo naudu no valsts budžeta, un par Stradiņa slimnīcu - par tādu pašu rīcību, tikai summa lielāka - uzrēķināti 350 000 eiro.

VI vadītāja saka, ka laikā, kad pārkāpumi notikuši, ministre bijusi abu slimnīcu valdēs. Vēl viņa atceras, ka dažādus mutiskus rīkojumus inspekcijai diktējusi Čakšas padomniece Alīda Vāne, vēsta laikraksts.

Atbildes vēstuli ministrijai par rotāciju Mežsarga ir iesniegusi, tajā paskaidrojot, ka «nevar sniegt viedokli, jo piedāvātais amats ir zemāks par pašreiz ieņemamo». Vēstuli viņa nosūtījusi arī Ministru prezidentam, Valsts kancelejai, tiesībsargam un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. «Domāju, ka ministrija tik un tā gatavos rīkojumu par rotāciju, jo viss notiek ļoti strauji,» saka Mežsarga, piebilstot, ka tādā gadījumā viņa vērsīsies tiesā.

Mēžsarga arī uzsver, ka amats, uz kuru piedāvāts aizrotēt viņas vietnieci Ivetu Šicu, Valsts sporta medicīnas centrā nemaz nepastāv. «[..] jaunu amatu izgudrošana veselības nozarē nav sveša, jo tieši tā uz šo centru vēl Gunta Belēviča laikā tika aizrotēta bijusī Slimību profilakses un kontroles centra vadītāja Inga Šmate,» norāda VI direktore.

«Neatkarīgās Rīta Avīzes» rīcībā ir neoficiāla informācija, ka gan Valsts sporta medicīnas centru, gan Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru reorganizēs un faktiski aiz šīs rotācijas varētu būt paslēpta atbrīvošanās no neērtiem ierēdņiem, jo citādi viņus atbrīvot nevar.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija vēlas rotēt Mežsargu uz zemāku amatu iestādē, no kuras vadītājas amata viņa jau iepriekš aizrotēta. Šoreiz viņai piedāvāts ieņemt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktora vietnieces amatu. Rotācija piedāvāta arī Mežsargas vietniecei Šicai, kura šo lēmumu uzskata par neizvērtētu, turklāt viņai neesot jaunajam amatam nepieciešamās izglītības veselības aprūpē.

Tikmēr veselības ministre aģentūrai LETA vakar norādīja, ka VI vadības rotācija notiek nozares reformu ietvaros un nav vērsta pret konkrētām personām. «Patlaban Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, ka ministrijas pakļautības iestādes spēj sadarboties un savā starpā komunicēt. Līdz ar to civildienesta ietvaros plānotas vairākas rotācijas, kas nav jāskata konkrētu personu, bet sistēmas kontekstā,» skaidroja ministre.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu