SAB vēl nav izlēmis, vai pagarināt valsts noslēpuma pielaidi IeM valsts sekretārei

Iekšlietu ministrijas Valsts sekretāre Ilze Pētersone Godmane

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) vēl nav pieņēmis lēmumu par to, vai pagarināt pielaides valsts noslēpumam termiņu Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei.

(Pievienots Pētersones-Godmanes komentārs 5.rindkopā.)

«Pārbaudes procedūra vēl nav noslēgusies un lēmums nav pieņemts,» aģentūrai LETA teica SAB preses pārstāve Iveta Maura.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) ar savas padomnieces Daigas Holmas starpniecību aģentūrai LETA apliecināja, ka līdz šodienai viņš nav saņēmis oficiālu informāciju saistībā ar Pētersones-Godmanes pielaides pagarināšanu, līdz ar to šobrīd papildu komentārus nevarot sniegt.

Ministrs arī norādīja, ka pielaides valsts noslēpumam piešķiršana ir tikai un vienīgi drošības iestāžu kompetences jautājums un tas neietilpst viņa kompetencē.

Pētersone-Godmane aģentūrai LETA pavēstīja, ka viņa šobrīd atrodas atvaļinājumā ārpus Latvijas un viņai nekas nav zināms par iespējamo pielaides nepagarināšanu, tāpēc viņa neko nevar komentēt. Valsts sekretāre no atvaļinājuma plāno atgriezties pēc Lieldienām.

Atsaucoties uz avotiem valdībā, Latvijas Televīzija vakar ziņoja, ka Pētersonei-Godmanei nav atjaunota pielaide darbam ar valsts noslēpumu, kas nozīmējot, ka viņa, visticamāk, vairs nevar pildīt valsts sekretāres pienākumus.

Šogad Pētersonei-Godmanei beidzies pielaides termiņš.

Pētersone-Godmane valsts sekretāres pienākumus Iekšlietu ministrijā veic kopš 2009.gada.

Uz augšu