P, 26.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Busulis par laiku, kad 12 mēnešus «sēdējis mājās» un auklējis dēlu

Egoiste
Busulis par laiku, kad 12 mēnešus «sēdējis mājās» un auklējis dēlu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

«Lai veči paņemas ar bērniem, tad redzēs, kā tā pašapziņa kritīsies. Un ja kāds to vēl nav izdarījis, noteikti sāks cienīt sievieti, meiteni, mammu, kura auklē bērnus mājās,» izaicinājumu stiprajam dzimumam Dainas Jāņkalnes sarunu raidījumā «Sieviete. Personīgi», kas ik ceturtdienu plkst. 22:00 skatāms kanālā 360TV, metīs mūziķis Intars Busulis.

Viņš 12 mēnešu garumā «sēdējis mājās» un auklējis gadu veco dēlu, kamēr sieva devusies uz darbu. Lai arī tas bijis viens no skaistākajiem laikiem Intara dzīvē, viņš neslēpj, ka būt par «pilnas slodzes» mammu nebūt nav vienkārši. «Visi tie, kuri saka – kas tad tas ir, būt mātei un auklēt trīs bērnus, nu pamēģiniet paši un tad redzēsiet, ka atbildīgāka un grūtāka darba par bērnu audzināšanu nav!» pārliecināts ir Busulis.

Kur ir sievietes vieta - mājās vai darbā? Kāpēc daudzas sievietes strādā divās maiņās - pa dienu pelna naudu, vakarā gatavo ēst, uzkopj māju, palīdz bērniem izpildīt mājas darbus, kamēr vīrieši atgriežas no darba noguruši un mājas solī piedalīties nevēlas? Šajā «Sieviete. Personīgi» sērijā Linda Abu Meri atzīs, ka arī tad, kad bērni vairs nav mazi, mājās darbu viņai pietiek atliku likām. Ieva Bondare izvēlējusies būt par mājsaimnieci, lai bērniem nekad nepietrūktu uzmanības un rūpju. Māra Upmane-Holšteina visus pienākumus dala ar vīru uz pusēm un abi to uztver par normu. Savukārt Uģis Kuģis uzskata, ka sievietes, ejot strādāt, apzog savu ģimeni un attaisnojums «vajag naudu» nav normāls, jo tādā veidā sieviete demotivē vīrieti pelnīt vairāk. Bet strādājošām sievietēm bērnus nemaz nevajag! Scenāriji ir tik dažādi, bet kurš ir pareizais?

Nepalaid garām Dainas Jāņkalnes sarunu raidījumu «Sieviete. Personīgi» ik ceturtdienu plkst. 22:00 kanālā 360TV!

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu