S, 13.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dobelē bojā gājusī māte bija informējusi, ka bērni neapmeklēs bērnudārzu

LETA
Dobelē bojā gājusī māte bija informējusi, ka bērni neapmeklēs bērnudārzu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Dobelē traģēdiju piedzīvojušās ģimenes māte decembra beigās ziņojusi pirmsskolas izglītības iestādei, ka viņas bērni svētku laikā to neapmeklēs, aģentūru LETA informēja Dobeles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Maruta Vaļko.

20.decembrī bērnu māte bija informējusi bērnudārza «Zvaniņš» attiecīgo grupu skolotājas, ka viņas trīs bērni svētku periodā iestādi neapmeklēs un apmeklējumu atsāks ar 2017.gadu.

«2.janvārī bērni izglītības iestādē neieradās un arī netika saņemta nekāda informācija par neierašanās iemesliem. Skolotājai mēģinot noskaidrot apstākļus, vecāku norādītais tālruņa numurs nebija sazvanāms,» skaidroja Vaļko.

Savukārt novada Sociālā dienesta Sociālā darba atbalsta daļas vadītāja Inese Goldberga informēja, ka nepieciešamības gadījumā Dobeles novada pašvaldība no sociālā budžeta ģimenei segs ar bērnu ārstēšanu saistītos izdevumus un piešķirs apbedīšanas pabalstus.

Kā vēstīts, Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

Kā vakar preses konferencē informēja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis, notikusī nelaime atklājās pēc tam, kad policija Dobelē saņēma iesniegumu no mirušās sievietes mātes, kura nevarēja sazvanīt savu meitu.

Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklim bijis atvērts logs un telpās dzirdami bērnu kliedzieni. Policija izsauca ugunsdzēsējus-glābējus, kuri iekļuva dzīvoklī pa logu.

Kā izteicās Ķuzis, policisti vēlāk ieraudzījuši šausminošu ainu. Dzīvoklī miris atrasts 1966.gadā dzimušais vīrietis un 1993.gadā dzimusi sieviete, kā arī zem gultas atrasts miris deviņus mēnešus vecs bērns. Tika konstatēts, ka bērns nomiris badā.

Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni, kuri tagad nodoti aprūpei.

Vēstīts arī, ka novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere informēja, ka ģimene iepriekš nav nonākusi instances redzeslokā. Par notikušo bāriņtiesa ir informēta un risinās jautājumu par ārpusģimenes aprūpes nodrošināšanu bērniem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu