Mirusi Lielbritānijā ar nervus paralizējošo vielu «Novičok» saindētā sieviete

Specialist team members in military protective suits use a jar in the front doorway as they search the fenced off John Baker House for homeless people on Rollestone Street in Salisbury, England, Friday, July 6, 2018. British police are scouring sections of Salisbury and Amesbury in southwest England, searching for a container feared to be contaminated with traces of the deadly nerve agent Novichok. (AP Photo/Matt Dunham) FOTO: MATT DUNHAM / TT NYHETSBYRÅN

Lielbritānijas policija svētdienas vakarā paziņojusi, ka aizpagājušajā nedēļā ar nervus paralizējošo vielu «Novičok» saindētā sieviete ir mirusi un ka ierosināta krimināllieta aizdomās par slepkavību.

Jau ziņots, ka Lielbritānijā savās mājās Eimesberi, kas atrodas desmit kilometru attālumā no Solsberi, bezsamaņā tika atrasti divi Lielbritānijas pilsoņi – kāds 45 gadus vecs vīrietis un 44 gadus veca sieviete. Saindētais vīrietis joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.

Lielbritānijas policija trešdienas vakarā paziņoja, ka viņi saindējušies ar nervus paralizējošo vielu «Novičok», ar kuru tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija.

Skripaļu saindēšanā Lielbritānija vaino Krieviju, kas šīs apsūdzības noliedz.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka Krievija nekādi neesot saistīta ar abiem šiem gadījumiem.

Uz augšu
Back