LNB nolēmusi atcelt ažiotāžu raisījušo Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Reaģējot uz Kultūras ministrijas (KM) vēstuli, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) vadība pieņēmusi lēmumu atcelt plašu ažiotāžu raisījušo Jaunajā gadā paredzēto pasākumu bibliotēkas restorāna telpās, otrdien vēstīja raidījums «LNT Ziņas».

Pasākuma rīkotāji aģentūra «Sweet Events» patiesību sola meklēt tiesas ceļā.

Piecas minūtes pirms plkst.23 - Krievijas prezidenta uzruna, bet tieši plkst.23 Jaunais gads tiks sagaidīts pēc Krievijas laika - šāda Gaismas pils restorānā paredzētā pasākuma programma publicēta raisīja pamatīgu ažiotāžu sociālajos tīklos.

Bibliotēkā skaidro, ka internetā ir nopludināta sākotnējā vakara pasākuma programmas versija jeb melnraksts, kas tika iesniegts pirms pusotra mēneša.

«Krievijas prezidenta uzrunas skatīšanās un Jaunā gada sagaidīšana pēc Maskavas laika - šie faktori bibliotēkai bija absolūti nepieņemami, līdz ar to šī programma, šis melnraksts tika noraidīts,» skaidroja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.

Restorānā «Klīversala», kur plānotas Jaunā gada svinības, saka - tā esot bijusi pirmā reize, kad programmā bez mūsu Valsts prezidenta uzrunas iekļauta vēl kādas citas valsts pirmās personas runas skatīšanās.

«Sākotnēji, kad mēs pamanījām, ka šī uzruna ir iekļauta, mēs uzreiz pasākuma aģentūrai pateicām, ka šāda veida pasākums nevar notikt, ja ir šāda veida uzruna. Pasākuma aģentūra to akceptēja un teica, ka mainīs šo programmu, kas arī notika. Ja gadījumā jutīsim, ka kaut kas liecina par to, ka tāda uzruna varētu būt, tad pasākums var tikt atcelts arī pēdējā brīdī,» teica restorāna «Klīversala» valdes loceklis Lauris Streņģe.

Pasākuma rīkotāji - aģentūra «Sweet Events» - uzskata, ka internetā publicētā svinību programmas versija ir apzināts mēģinājums kaitēt uzņēmumam.

«Man ļoti sāpīgi un aizvainojoši bija, ka šāda publikācija, informācija nonāca sociālajos tīklos kaut kādu atsevišķu indivīdu dēļ, kuri bij atraduši kaut kādos vecos arhīvos pašu pirmo variantu, kas nebija ne saskaņots, ne oficiāli publicēts. Šī ir absolūti nozagta informācija, turklāt maldinoša un neprecīza,» komentēja «Sweet Events» īpašniece Maira Ādmine.

Pasākuma rīkotāji Jaunā gada sagaidīšanu gan Gaismas pilī, gan arī Melngalvju namā bija iecerējuši secīgi pēc trīs laika zonām, proti, Krievijas, pašmāju un Eiropas laika, ņemot vērā to, ka Jauno gadu Rīgā svin arī daudz ārzemnieku. Pēc neoficiālās informācijas, pasākums LNB restorānā, arī pateicoties saceltajai ažiotāžai, jau bija izpārdots.

Tomēr otrdien uz to asi reaģējusi KM - valsts sekretārs Sandis Voldiņš bibliotēkas vadībai nosūtījis vēstuli, kurā uzsver, ka šāda rakstura pasākumu plānošana ir stipri apšaubāma un jau šobrīd ir radījusi negatīvas sekas bibliotēkas tēlam:

«Vēlamies uzsvērt, ka normatīvajos aktos definētais institūcijas mērķis dod skaidras vadlīnijas par Latvijas Nacionālās bibliotēkas īpašo lomu Latvijas valsts un kultūras vērtību saglabāšanā un Latvijas valsts iedzīvotāju izglītības misijā. Kā nacionālas nozīmes intelektuālajam un kultūras centram, plānojot ikvienu pasākumu bibliotēkas telpās, īpaša uzmanība ir pievēršama pasākuma saturam - tai skaitā arī attiecībā uz privātu pasākumu rīkotāju komercpasākumiem. Uzsveram, ka bibliotēkas telpās nav pieļaujama pasākumu organizēšana, kas ir pretrunā ar Latvijas valsts vērtībām un to saglabāšanu.»

KM arī nosoda sākotnēji plānoto programmu ar Jaunā gada sagaidīšanu pēc Krievijas laika un uzrunu. Lai arī pasākuma programma ir mainīta, vēstulē teikts, ka šāda rakstura pasākumu iespējamā plānošana bibliotēkas telpās jau šobrīd LNB ir radījusi negatīvas sekas, kas nav savienojamas ar LNB misiju un mēr

Uz augšu