Tie, kuri atgriežas: «Latvija ir iespēju zeme!»

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Publicitātes foto

Ar ticību un pārliecību, ka «Latvija ir iespēju zeme» un atliek tikai strādāt, lai šīs iespējas izmantotu, šonedēļ uz pirmo iepazīšanās tikšanos Rīgā pulcējās vairāk nekā 50 jaunie profesionāļi, kuri pēc studiju un darba pieredzes ārzemēs atgriezušies Latvijā. Tikšanās dalībnieku vidū bija arī vairāki jaunie uzņēmēji, kas dzimuši ārzemēs, bet savu dzīvi nolēmuši saistīt ar Latviju.

«Gribam, lai ikviens, kurš sevi apzinās kā latvieti, jūtas piederīgs un noderīgs Latvijai,» atsaucoties uz tikšanās laikā izskanējušu atziņu, uzsver pasākuma koordinators Jānis Kreilis, kurš pats šovasar atgriezies Latvijā pēc divu gadu studijām Kolumbijas Universitātē ASV.

Ar stāstiem par savu pieredzi ārzemēs, pārcelšanos un atgriešanos Latvijā pirmajā iepazīšanās pasākumā klātesošos uzrunāja trīs jaunie uzņēmēji un profesionāļi. Kanādā dzimusī Jūlija Gifforda Latvijā nodibinājusi uzņēmumu «Content Labs,» kas veido mārketinga saturu Latvijas uzņēmumiem angliski. Daloties savā pieredzē, Jūlija uzsver:

Visi saka, ka ASV ir iespēju zeme. Es saku - Latvija ir iespēju zeme!

FOTO: Publicitātes foto

Ernests Jenavs, kurš pēc sešu gadu prombūtnes Lielbritānijā atgriezās Latvijā un nodibināja šeit izglītības tehnoloģiju uzņēmumu «Edurio», uzsver, ka «ārzemju pieredze ļauj Latvijas uzņēmējiem domāt par globālo tirgu». Jenava dibinātais uzņēmums šogad no inovāciju grantu programmas Horizon 2020 piesaistījis grantu 1,86 miljonu eiro apmērā.

Savukārt Lauris Grāvelis, Baltijas-Amerikas Brīvības fonda stipendiāts, kurš pēc prakses ASV vada mārketinga projektus iesācējuzņēmumā «Sonarworks», uzsver:

Mums Latvijā jāpārvar viensētas sindroms un vairāk jāsadarbojas!

Ideja par šādas tikšanās rīkošanu Latvijas valsts svētku nedēļā radās sarunā starp Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma rīkotājiem, Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Eiropas latviešu apvienības pārstāvjiem un Baltijas - Amerikas Brīvības fonda stipendiātiem, pārrunājot, kas motivē jaunos profesionāļus pēc studiju un darba pieredzes ārzemēs atgriezties Latvijā un kādi ir galvenie izaicinājumi un iespējamie risinājumi šajā procesā. Kā viens no ieteikumiem izskanēja nepieciešamība veidot domubiedru un atbalsta grupas reemigrējušo tautiešu starpā.

FOTO: Publicitātes foto

«Ir svarīgi, lai šiem reemigrējušajiem profesionāļiem, daudzi no kuriem Latvijā atgriežas ar lielu ideālismu un entuziasmu strādāt, ir iespēja atrast domu biedrus. Tas ir īpaši svarīgi brīžos, kad šīm personām nākas saskarties ar pirmajiem nopietnajiem izaicinājumiem, cenšoties iekļauties atpakaļ Latvijas ikdienas un darba dzīvē,» uzsver pasākuma iniciatore, PBLA ģenerālsekretāre Ilze Garoza.

Mēs saredzam nepieciešamību un plānojam šādas tikšanās rīkot arī turpmāk.

«To primārais mērķis ir veicināt iepazīšanos un tīklošanos starp jaunajiem profesionāļiem, kuri pēc studijām, darba un dzīves pieredzes ārvalstīs atgriezušies Latvijā un vēlas šo pieredzi ieguldīt mūsu valsts attīstībā. Otrkārt, mēs vēlamies uzrunāt tautiešus ārzemēs un viest viņos pārliecību, ka viņi tiek gaidīti Latvijā un šeit viņiem paveras plašas iespējas,» skaidro Kreilis.

Visi interesenti un atbalstītāji tiek aicināti pievienoties Facebook domubiedru grupai «Ar pasaules pieredzi Latvijā».

Uz augšu