Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Joprojām nav ziņu par «Rosseļhoznadzor» lēmumu pēc vizītēm pie šprotu ražotājiem

Ilustratīvs attēls FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests «Rosseļhoznadzor» joprojām nav devis nekādu ziņu par savu lēmumu pēc šovasar notikušās inspekcijas pie pieciem Latvijas zivju konservu ražotājiem.

Kā informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere, līdz šim nekāda informācija no «Rosseļhoznadzor» par inspekcijas rezultātiem nav saņemta.

Kā ziņots, nedēļu ilgā inspekcija noslēdzās 1.jūlijā un tās laikā divas inspektoru grupas pārbaudīja dzīvnieku barības ražošanas un zivju pārstrādes uzņēmumus, kuriem ir attiecīgais tirdzniecības sertifikāts ar Krieviju. Tika pārbaudīta paškontroles sistēma un laboratoriskie izmeklējumi, atbilstība higiēnas prasībām, iespējamie piesārņojuma riski, kā arī citi aspekti.

Abās dzīvnieku barības ražotnēs - SIA «Riagro» un SIA «Rīgas kombinētās lopbarības rūpnīca» - pārkāpumi netika konstatēti, un uzņēmumi saņēma oficiālu atbildi par tālāku eksporta turpināšanu.

Savukārt atbilde par piecos konservu ražošanas uzņēmumos veiktajām pārbaudēm tā arī nav saņemta. Toreiz inspekcijas tika veiktas SIA «Karavela», SIA «Baņķis», SIA «Unda», SIA «Sabiedrība IMS» un SIA «Gamma A».

«Parādījām visas izmaiņas uzņēmumos, kas gada laikā ir veiktas, taču inspektori bija mazrunīgi un ar informāciju nedalījās. Nav iespējams prognozēt, kad būs zināmi rezultāti, taču pastāv cerība, ka kādas izmaiņas tiek veiktas. Nezinu, vai Krievijai būtu jēga tērēt naudu šādai inspektoru vizītei tikai ķeksīša dēļ,» iepriekš atzina PVD vadītājs Māris Balodis.

Kā ziņots, iepriekšējā Krievijas inspektoru vizīte Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos notika pērn maijā. Pēc tam inspektori pieprasīja papildu datus no PVD, kas arī tika sniegti, taču 2015.gada 4.jūnijā tika noteikts zivju produkcijas importa aizliegums, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas uzņēmumos.

Vēlāk pēc vairākkārtējām abu pušu pārrunām tika pieļauts, ka Latvijas zvejas produktus uz Krieviju varētu eksportēt pēc atkārtotām pārbaudēm.

Uz svaigajām, saldētajām un atdzesētajām zivīm no Latvijas un Igaunijas jau tāpat attiecas importa aizliegums, ko Krievija 2014.gada augustā noteica Eiropas Savienības pārtikas precēm, reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas tika vērstas pret Maskavu pēc iebrukuma Ukrainā. Uz zivju konserviem toreiz šis aizliegums netika attiecināts.

Uz augšu
Back