Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām

FOTO: AP/LETA

Eiropas Savienība (ES) trešdien pagarināja sankcijas pret Krievijas fiziskajām un juridiskajām personām par to lomu Krimas aneksijā un konfliktā Ukrainā, pavēstījuši bloka diplomāti. Šīs ES sankcijas pret Krieviju bija noteiktas līdz 15.septembrim. Sankciju sarakstā ir gan Austrumukrainā karojošie kaujinieki, gan Krievijas deputāti, oligarhi un slavenības.

Sankciju, kas paredz aktīvu iesaldēšanu un ieceļošanas ES aizliegumu, sarakstā ir 150 fiziskas un 37 juridiskas personas.

Sankciju sarakstā ir arī Krievijas bruņojuma ražotājs «Almaz-Antej», kā arī vairāki uzņēmumi Krimā, ko pēc aneksijas pārņēma Krievijas varasiestādes.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

2015.gada februārī Minskā tika noslēgta vienošanās, kas aicina pasludināt pamieru, īstenojot dažādus politiskus, ekonomiskus un sociālus pasākumus konflikta izbeigšanai. Vienošanās noslēgšanā piedalījās arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, bet vidutāji bija Vācijas un Francijas līderi.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 9500 cilvēki.

Uz augšu
Back