Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ēlerte: Ušakovs un Ameriks sevi apzināti pretnostata valsts politikai

Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte piedalās teātra un kino kritiķa Normunda Naumaņa personīgās bibliotēkas grāmatplaukta atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Audiovizuālajā lasītavā FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgas pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs (S) un vicemērs Andris Ameriks (GKR) apzināti sevi pretnostata valsts politikai, pārliecināta Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (V).

Vērtējot situāciju, ka patlaban Rīgas domes vadība aktīvi kritizē Izglītības un zinātnes ministrijas ieplānotās reformas izglītības nozarē, Ēlerte sacīja, ka Ušakovs un Ameriks sevi valsts politikai pretnostata ļoti apzināti, «jebkurā no iespējamajiem variantiem meklējot iespējamos ieganstus tam, lai nerealizētu lietas, kas ir vajadzīgas pirmkārt jau skolēniem, skolotājiem, skolām».

Ēlerte uzsvēra, ka Rīgai pieaug finansējums un tai ir nepieciešams domāt par to, cik racionāls un optimāls ir skolu tīkls, jo «tiešām Rīgā skolas nav nesasniedzamā attālumā».

«Rīgai ir jāpadara savs darbs. Ir jādomā, cik pareizs ir pašreizējais skolu tīkls, jo tas nāktu atpakaļ kā papildu atalgojums skolotājiem», sacīja deputāte.

Viņa tāpat uzsvēra, ka Rīga «ir ļoti bagāta pašvaldība un domāt par pirmsskolas izglītību vai izglītību ir domāt par ieguldījumiem attīstībai».

«Tie ieguldījumi, salīdzinot arī Rīgas kopbudžetu, ja būtu nepieciešami no Rīgas budžeta, būtu pilnīgi iespējami,» norādīja Ēlerte.

Uz augšu
Back