C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lietavas radījušas ūdens uzkrāšanos arī Gaismas pils ēkas piegādes zonā

BNS
Lietavas radījušas ūdens uzkrāšanos arī Gaismas pils ēkas piegādes zonā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Lietavas, kuras galvaspilsētā ilgst jau vairākas dienas, radījušas ūdens uzkrāšanos arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas jeb Gaismas pils piegādes zonā mīnus pirmajā stāvā, pastāstīja LNB Saimniecības departamenta direktors Ivars Ķīsis.

Viņš stāstīja, ka, lai gan bibliotēkai ir sava iekšējā sistēma ar sūkņiem, kuri nosūc lieko ūdeni, ir skaidrs, ka lielu lietavu gadījumā jārēķinās ar ūdens uzkrāšanos. «Mums ir sava iekšējā sistēma ar sūkņiem. Tie nosūc lietus ūdeņus un pārsūknē uz kopējo pilsētas sistēmu. Tā jau strādā, un to dara ar pietiekošu kapacitāti,» stāstīja Ķīsis.

LNB Saimniecības departamenta vadītājs skaidroja, ka ūdens atsūknēšanai traucē tieši kopējā pilsētas notekūdeņu savākšanas sistēma. Pēc viņa teiktā, tai trūkst kapacitātes. «Notekūdeņu sistēma pilsētā ir veca un tai trūkst kapacitātes. Mūsu sūkņu sistēma strādā, bet cauruļvadi tālāk neņem pretī. Nav, uz kurieni aizsūknēt,» stāstīja Ķīsis.

Pēc Ķīša teiktā, citviet ēkā lietus problēmas nav radījis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu