Pk, 9.06.2023.

Vācijā piespriež mūža ieslodzījumu neonacistu pastrādāto slepkavību lietā

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Peter Kneffel / TT NYHETSBYRÅN

Vācijas tiesa trešdien piespriedusi mūža ieslodzījumu neonacistu teroristu šūniņas - Nacionālsociālistu pagrīdes (NSU) - dalībniecei Beātei Čēpei, kura atzīta par vainīgu desmit cilvēku slepkavībās. Līdz ar Čēpi tika notiesāti vēl četri cilvēki.

Ralfam Vollēbenam tiesa piesprieda desmit gadu cietumsodu par ieroču piegādi neonacistiem, bet Holgeram G. tika piespriests trīs gadu cietumsods par NSU atbalstīšanu.

Apsūdzētajam Andrē E. tika piespriests divu gadu un sešu mēnešu cietumsods par NSU atbalstīšanu, bet Karstenam S., kurš noziegumu pastrādāšanas laikā bija nepilngadīgs, tiesa piesprieda trīs gadu cietumsodu par palīdzību neonacistiem un kūdīšanu uz deviņu slepkavību pastrādāšanu.

Čēpe tika aizturēta 2011.gadā neilgi pēc tam, kad divi viņas līdzzinātāji izdarīja pašnāvību. Čēpe kopā ar šiem diviem vīriešiem - Uvi Mundlosu un Uvi Bēnhartu - bija nodibinājusi NSU, kas laika posmā no 2000. līdz 2007.gadam nogalināja astoņus turkus, vienu grieķi un vienu policisti.

Vācijas sabiedrība 2011.gada novembrī bija satriekta, uzzinot, ka imigrantu slepkavības, par kuru pastrādāšanu policisti un mediji ilgstoši turēja aizdomās ārzemnieku bandas, pastrādājuši pašmāju rasisti.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu