S, 30.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Daugavgrīvā sievietei uzbrucis klaiņojošu suņu bars

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Svētdien, 7.jūlijā, Rīgā, Daugavgrīvas apkaimē kādai sievietei uzbrucis klaiņojošu suņu bars, pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš informē, ka pēdējās dienās RPP ir saņēmusi informāciju par vairākiem klaiņojošiem suņiem Daugavgrīvas un Bolderājas apkaimē. Līdz šim gadījumos, kad ir saņemti izsaukumi, suņi ir paspējuši aizbēgt līdz dzīvnieku ķērāju ierašanās brīdim, lai gan policijas ierašanās laiks katrā no gadījumiem bijis tikai piecas līdz 10 minūtes.

Vienā no izsaukumiem kārtības sargi suņus pamanīja un sāka tiem sekot, taču pēc kāda laika suņi tomēr aizbēga, pirms dzīvnieku ķērāji paspēja ierasties notikuma vietā.

«Ņemot vērā šo problēmu, RPP aktīvi sadarbojas ar dzīvnieku patversmes «Ulubele» speciālistiem nolūkā izķert klaiņojošos suņus. Piemēram, šodien vairāku stundu garumā tika rīkots reids Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimēs, apskatot vietas, kur klaiņojošie dzīvnieki iepriekš manīti. Diemžēl šajā reidā nevienu no meklētajiem suņiem neizdevās atrast, taču līdzīgus pasākumus policija veiks arī turpmāk,» informē Sadovskis.

Vienlaikus kārtības sargi aicina ikvienu iedzīvotāju ziņot par klaiņojošiem dzīvniekiem, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Iedzīvotāju sniegtā informācijai aģentūrai LETA liecina, ka šī problēma ilgst gadiem. Suņi uzbrūkot mājdzīvniekiem, notikuši uzbrukumi arī cilvēkiem.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe sacīja, ka pašvaldība ir informēta par situāciju ar klaiņojošiem suņiem Daugavgrīvas apkaimē un turpina strādāt pie problēmas atrisināšanas. Departaments organizē klaiņojošo vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku izķeršanu, izmitināšanu un aprūpi Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Patlaban klaiņojošo suņu izķeršanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā veic nodibinājums «dzivniekupolicija.lv», un suņu izķeršana notiekot katru dienu no plkst.8 līdz plkst.18. Šis laiks ir saskaņots ar dzīvnieku patversmes darba laiku, lai, notverot suni, tas nekavējoties tiktu tur nogādāts.

Kā skaidroja Piņķe, ņemot vērā patversmju kapacitāti un pieejamo finansējumu, uzņemamo dzīvnieku skaits ir ierobežots, tādēļ prioritāte ir agresīvu suņu izķeršana. Arī ārpus norādītā darba laika tiek izķerti tikai cietuši vai agresīvi suņi, kas apdraud sabiedrisko kārtību.

Jau 2013.gadā departaments lūdzis RPP nepieciešamības gadījumā iesaistīties un piedalīties kopīgās klaiņojošu suņu izķeršanas operācijās ar dzīvnieku ķērājiem, sniedzot savu iespēju un kompetences robežās visu nepieciešamo palīdzību - cilvēkresursus un tehniku, tai skaitā speciālos līdzekļus.

Atsaucoties lūgumam, RPP nozīmēja atbildīgo darbinieku, ar ko dzīvnieku ķērājiem sazināties nepieciešamības gadījumā, un tika sākta kopīgu reidu organizēšana klaiņojošo suņu izķeršanai. Tādējādi RPP un dzīvnieku ķērāju kopīgi īstenotos reidos laikposmā no 2013.gada 5.decembra līdz 2014.gada 3.februārim tikai Rīgas pilsētas Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā vien tika noķerti 23 klaiņojoši suņi, bet 2018.gada piecos mēnešos Daugavgrīvas apkaimē noķerti 20 klaiņojoši suņi, informēja Piņķe.

Viņa skaidroja, ka departaments savu iespēju robežās turpinās sniegt visu nepieciešamo atbalstu atbildīgajiem dienestiem, lai kopīgiem spēkiem likvidētu apdraudējumu cilvēku drošībai. Daugavgrīvas apkaimes teritorija ir iekļauta suņu ķērāju prioritāšu sarakstā un arī turpmāk tiks regulāri apskatīta.

Diennakts tālrunis, kur zvanīt par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem, negadījumos cietušiem, slimiem, bez saimnieka palikušiem un klaiņojošiem dzīvniekiem, ir 67558855.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais