Populārākā studiju programma LLU - veterinārmedicīna

Izlaidums Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, kuru šogad absolvē 219 ārsti, medmāsas, farmaceiti un radiogrāferi

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Noslēdzoties vienotajai uzņemšanai, secināts, ka populārākā pamatstudiju programma Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) ir veterinārmedicīna, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Uz LLU pamatstudijām saņemti 807 pirmās prioritātes pieteikumi, un kopumā LLU studiju programmas pieteikumos minētas 2555 reizes. Salīdzinājumā ar 2017.gadu, studētgribētāju interese par LLU programmām ir nedaudz palielinājusies, kas skaidrojams ar kopējo studētgribētāju skaita pieaugumu Latvijā. Iepriekšējā gadā tika saņemti 777 pirmās prioritātes pieteikumi uz LLU studiju programmām.

Populārākā pilna laika pamatstudiju programma pašlaik ir «Veterinārmedicīna», kas saņēmusi 85 pirmās prioritātes pieteikumus. Tai seko «Ekonomika», «Lauksaimniecība», «Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība» un citas programmas.

Savukārt augstākā līmeņa studijās saņemti 411 pieteikumi pilna laika un 14 pieteikumi nepilna laika studiju vietās, kas ir nedaudz mazāk nekā iepriekšējā gadā. Lielākais pieteikumu skaits iesniegts programmās «Projektu vadība», «Ekonomika», «Uzņēmējdarbības vadība». Turklāt atsevišķās maģistra studiju programmās izveidojies konkurss uz valsts finansētajām studiju vietām.

Provizoriskie uzņemšanas rezultāti liecina, ka dažās studiju programmās vēl būs pieejamas valsts finansētās studiju vietas un maksas vietas. Interesenti, kas nepaspēja pieteikties studijām, aicināti izmantot papildus uzņemšanas iespēju, jo plānots, ka LLU no jūlija beigām turpinās uzņemšanu uz vakantajām studiju vietām.

Jau vēstīts, ka studijām Latvijas augstskolās 2018./2019.akadēmiskajā gadā pašlaik pieteikušies 10 047 reflektanti.

Kā liecina informācija portālā «Latvija.lv», no tajā iekļautajām 12 augstskolām visvairāk jeb 3491 studētgribētāji pieteikušies kādai no studiju programmām Latvijas Universitātē (LU). Salīdzinot ar pagājušo gadu, studijām kādā no LU programmām pieteikušies par 178 reflektantiem mazāk. Otrajā vietā ar 2388 studētgribētāju pieteikumiem šogad pieteikšanos studijām noslēgusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Šogad studijām RTU pieteicās par 74 reflektantiem vairāk nekā pērn.

Uz augšu