Pk, 9.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zolitūdes tiesa liecināt izsauc cietušo, kas jau ir mirusi

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa ceturtdien uz tiesas sēdi sniegt liecību bija aicinājusi personu, kas ir jau mirusi. Tiesas sastāvs, aicinot cietušo sniegt liecību, konstatēja, ka persona nav ieradusies. Norādot, ka šī persona ir mirusi pirms vairāk nekā pusotra gada, no tiesas sastāva saņemta atbilde, ka informācija tiks pārbaudīta.

Jau ziņots, ka ceturtdien uz tiesu sniegt liecības bija aicināti 30 cietušie. Nākamā sēde šajā lietā notiks 30.augustā plkst.10.

Par cietušajiem Zolitūdes traģēdijas krimināllietā atzītas 268 personas. Cietušo nopratināšana šajā lietā sākās 13.aprīlī un tā turpināsies līdz rudenim.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka marta sākumā tiesa krimināllietu sāka skatīt pēc būtības. Lietā apsūdzēts sabrukušā lielveikala «Maxima» būvkonstrukciju autoruzraugs Ivars Sergets, būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvprojekta vadītājs Andris Kalinka, uzņēmuma «Re&Re» būvdarbu vadītājs attiecīgajā periodā Staņislavs Kumpiņš, Mārtiņš Draudiņš, kurš bija atbildīgais būvuzraugs projekta pirmajai kārtai, Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova un «Maxima Latvija» darba aizsardzības speciāliste Inna Šuvajeva.

Apsūdzības uzrādītas par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības, valsts amatpersonas bezdarbību un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu. Apsūdzētās personas savu vainu neatzīst.

Tāpat tiesa lēmusi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu SIA «HND Grupa», arhitektu firmai «Kubs», «Re&Re», «CM Consulting» un «Maxima Latvija».

Rīgā, Zolitūdē, veikalā «Maxima» 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu