S, 26.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Belēvičs atzīstas «kreiso pakalpojumu» saņemšanā; atvainojas sabiedrībai

TVNET
Belēvičs atzīstas «kreiso pakalpojumu» saņemšanā; atvainojas sabiedrībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) iesniedzis demisijas rakstu. Kučinskis viņa demisiju ir pieņēmis. Ministru prezidents pavēstīja, ka Belēvičs ir melojis viņam saistībā ar «rindu lietu». Demisionējušais ministrs atvainojies sabiedrībai par savu rīcību.

Belēvičs vakar premjeram demisijas rakstu jau esot iesniedzis, un ministra pienākumus pašlaik pilda Uldis Augulis. Belēvičs preses konferencē arī īsi atskaitījās par paveikto, esot amatā.

«Mēs beidzot esam sākuši vērienīgi apkarot slimību rašanās cēloņus,» teica ministrs un norādīja, ka pieņemta arī virkne normatīvo aktu, piemēram, lai nepilngadīgie nevarētu pirkt enerģijas dzērienus, kā arī lai tiktu ierobežota transtaukskābju izmantošana.

Tāpat ministrs norādīja, ka viņa darbības laikā esot arī panākta Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības turpināšana un attīstība.

Demisionējošais ministrs arī norādīja, ka uzlabots ministrijas darbs, kā arī padotības iestāžu darbs, kas ļauj strādāt daudz efektīvāk. «Mums ir nomainīti visi padotības iestāžu vadītāji,» teica Belēvičs. «Man šajā laikā izdevies nozarei piesaistīt 76 miljonus eiro, esmu bijis daudziem neērts un nepopulārs ministrs,» viņš turpināja.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka šī «apkaunojošā situācija» esot dzīves mācība, kas atstās sekas uz visu dzīvi, kas varētu būt arī mācība citiem cilvēkiem. Viņš norādīja, ka esot uzdevis sakārtot rindas, noskaidrot, cik cilvēki nav uzskaitīti, veidojot tā saucamos pelēkos pacientus.

Viņš apstiprināja, ka ir veicis manipulācijas un notikušo nožēlo, jo kļuvis par kreisā pakalpojuma saņēmēju. Sakot, ka neesot saņēmis pakalpojumu, viņš mēģinājis pasargāt ārstu, kurš sniedzis pakalpojumu.

«Es atvainojos visiem Latvijas pacientiem, visiem, kam mana neapdomīgā rīcība radījusi neuzticību valsts varai,» teica Belēvičs.

Belēvičs arī atvainojās žurnālistiem par nepatieso informāciju, kuru sniedzis.

Viņam arī piektdien plkst. 15 jāierodas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Viņš arī esot lūdzis Latvijas Zaļajai partijai izvērtēt viņa rīcību, kā arī ar iesniegumu vērsīšoties Saeimas Ētikas un mandātu komisijā.

Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars norādīja, ka saka paldies Belēvičam par paveikto, vienlaikus fakti, kas nākuši gaismā, neliecina par godprātīgu rīcību. Tuvākajā laikā arī tiks sasaukta partijas valde, kurā tiks lemts par turpmāko rīcību attiecībā uz Belēviču, kurš joprojām ir Saeimas deputāts.

Veselības ministrs Belēvičs par valsts naudu ārstējies vēl šonedēļ, nevis kā pats apgalvoja, pirms daudziem gadiem, šodien vēsta «Latvijas Avīze». «Pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus esmu saņēmis tikai vienu reizi - 2004. gadā. Ievērojot Pacientu tiesību likumā garantētās pacienta tiesības, citus komentārus par savu veselības stāvokli nesniegšu,» šādu oficiālu ministra paziņojumu publicēja Veselības ministrija.

Belēvičs trešdien medijiem izdalīja divu čeku kopijas, kuri pierādot, ka viņš nevis izmantojis dienesta stāvokli un ārpus rindām un kvotām operēts Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), bet gan oficiāli maksājis SIA «Ādažu privātslimnīca».

Reālās cenas rokas operācijām Latvijas privātklīnikās ir desmitiem un simtiem reižu lielākas

Kā apliecina Belēviča izdalītās čeku kopijas, par divām manipulāciju reizēm Ādažu privātslimnīcā viņš kā fiziska persona kopā samaksājis 90 eiro - 45 eiro par katru no divām operācijām un ar tām saistītiem pakalpojumiem. Pati operācija, kā rāda katrs čeks, izmaksājusi 4,27 eiro, vēl 7,11 eiro izmaksājis dienas stacionārs, bet 33,62 eiro - paaugstināta servisa medicīniskā aprūpe.

Kā rāda, piemēram, Mikroķirurģijas centra oficiālais cenrādis, nav nevienas rokas operācijas, kas maksātu mazāk par 240 eiro, un to cenas pārsniedz arī 900 eiro par operāciju.

«Rokas operācijas mūsu klīnikā iespējams veikt valsts apmaksātas programmas ietvaros, pacienta līdzmaksājums nepārsniedz 45 eiro,» norādīts Ādažu privātslimnīcas mājas lapā internetā. 45 eiro ir summa, ko par katru no savām rokas operācijām un saistītajiem pakalpojumiem kā līdzmaksājumu ir samaksājis Belēvičs.

Belēvičs gan 30.maijā, gan 6.jūnijā operēts valsts programmas ietvaros

SIA «Ādažu privātslimnīca» ārsts Jānis Zaržeckis laikrakstam atzina, ka Belēvičs gan 30.maijā, gan 6.jūnijā ir ticis operēts valsts apmaksātās programmas ietvaros. Zaržeckis esot bijis operācijas veicējs.

Precīzu summu, kādu valsts samaksās par ministra operācijām, Zaržeckis gan nenosauca, skaidrojot, ka operācija sastāv no atsevišķām manipulācijām, katrai ir savs tarifs,

dati tiek ievadīti Nacionālā veselības dienesta sistēmā, un pēc mēneša tiek veikts maksājums.

Kā iepriekš vēstīja «Latvijas Avīze», Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā LOC, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Savukārt Belēvičs minēto apgalvojumu dēvē par apmelojumu un sola cīnīties par taisnību pēc konsultēšanās ar advokātiem.

Ministrs trešdien sarunā ar žurnālistiem uzsvēra, ka nav izmantojis LOC pakalpojumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu