Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Belēvičs ārstēšanās lietā sapinas skaidrojumos

LTV "Panorāma"
Belēvičs ārstēšanās lietā sapinas skaidrojumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Kamēr atbildīgās iestādes skaidro, vai veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) saņēmis ārpuskārtas pakalpojumu Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), Latvijas Televīzija devās uz klīniku, kur, pēc ministra teiktā, viņš patiesībā operēts. Ādažu privātslimnīcas plastikas ķirurga Jāņa Zaržecka skaidrojums Belēviča versiju apstiprina, taču atklāj kādu pretrunu ministra situācijas skaidrojumos, ceturtdien vēstīja LTV «Panorāma».

Lai pierādītu, ka sev nepieciešamo medicīnas pakalpojumu saņēmis privātklīnikā, nevis LOC, Belēvičs trešdien, 8.jūnijā, žurnālistiem demonstrēja čekus, kas apliecina – Ādažu privātslimnīcā viņam maija beigās un jūnija sākumā veiktas divas operācijas.

Abi čeki izdoti par summu 45 eiro, un tajos redzams – ministrs samaksājis nedaudz vairāk par septiņiem eiro par uzturēšanos dienas stacionārā, nepilnus 34 eiro eiro par paaugstināta servisa medicīnisko aprūpi, ko klīnikā skaidro ar iespēju veikt operāciju pacientam ērtā laikā un bez rindas, kā arī tikai 4,27 eiro par pašu operāciju.

«Pārējo daļu par šīm operācijām apmaksā NVD [Nacionālais veselības dienests].

Mums ir līgums jau kopš 2005. gada par operācijas pakalpojumu sniegšanu, to naudu samaksā atbilstoši tarifiem. (..) Cik manipulāciju izdara, operācijas samaksa lielāka, izdara mazāk, operācijas samaksa mazāka. Bet tā ir kāda desmitā daļa no tā. (..) Arī speciālists var nosūtīt uz šo operāciju, nav noteikti jābūt ģimenes ārsta nosūtījumam,» skaidroja plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis.

Vaicāts, vai šajā gadījumā bija ģimenes ārsta nosūtījums vai kāda cita ārsta nosūtījums, Zaržeckis norāda, ka tas bijis speciālista nosūtījums.

Ministra ārstēšanās valsts apmaksātā programmā gan ir pretrunā ar viņa trešdien teikto,

atspēkojot izskanējušo informāciju par ārpuskārtas pakalpojumu saņemšanu LOC.

Dienu iepriekš ministrs apgalvoja, ka viņam pēdējo 25 gadu laikā bijis viens nelaimes gadījums, kas noticis 2004. gadā, kad viņš saņēmis valsts apmaksātus pakalpojumus. Taču

par ministram nesen privātklīnikā veiktajām operācijām arī daļu segs valsts – Nacionālais veselības dienests.

Zaržeckis sarunas laikā vairākkārt apliecināja, ka Belēviča uzrādītie čeki ir autentiski un izdoti pakalpojuma saņemšanas laikā.

Jau vēstīts, ka «Latvijas Avīze» trešdien ziņoja, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Ziņas, ka ministrs varētu būt apgājis rindu Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā, lai saņemtu nenozīmīgu operāciju, žurnālisti bija saņēmuši no kāda anonīma ziņotāja. Belēvičs šo informāciju gan sauc par apmelošanu.

Premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) ceturtdien, 9.jūnijā, lūdzis Korupcijas novēršanas un atklāšanas biroju (KNAB) pēc iespējas ātrāk izmeklēt veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) ārstēšanās lietu, kurā pastāv aizdomas, ka ministrs ārstējies Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot pacientu rindu. Tikmēr Belēvičs neizslēdz iespēju saistībā ar izskanējušo informāciju tiesāties.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu