Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Panamas dokumentos» minētais Putina draugs Roldugins uz čellistu konkursu Kuldīgā vairs nebrauks

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tā dēvētajos «Panamas dokumentos» minētais Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugs, čellists un miljardieris Sergejs Roldugins, visticamāk, neieradīsies uz Kārļa Davidova 9.Starptautisko čellistu konkursu Kuldīgā, lai gan iepriekš bija izziņots, ka viņš iekļauts konkursa starptautiskajā žūrijā.

Kā aģentūru LETA informēja par projektu atbildīgā Kuldīgas Kultūras departamenta vadītāja Dace Reinkopa, konkursa organizatoriem nav citas informācijas kā vien tā, kas jau ir izskanējusi, proti, Roldugins zvanījis konkursa patronesei, Latvijas Mūzikas akadēmijas čella profesorei Eleonorai Testeļecai, lai pavēstītu, ka gatavojas operācijai un tāpēc nez vai konkursa žūrijā varēšot piedalīties. Līdz ar to konkursa organizatori rēķinās, ka Roldugins šoreiz uz konkursu Kuldīgā nebrauks un starptautiskajai žūrijai vajadzēs darboties samazinātā četru cilvēku sastāvā, jo īsā laikā atrast augsta līmeņa starptautiski atzītu aizstājēju būtu ļoti sarežģīti, skaidroja Reinkopa. Bija paredzēts, ka Roldugins diriģēs Davidova piemiņas koncertu, taču tur viņu varēs aizstāt projekta izpildproducents, čellists Kārlis Auzāns.

Bijušais Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknis, Sanktpēterburgas Konservatorijas profesors un Sankpēterburgas Mūzikas mājas mākslinieciskais direktors Roldugins iepriekš ir darbojies Kārļa Davidova starptautiskā čellistu konkursa žūrijā. Kā atzina Reinkopa, viņš atstājis ļoti vienkārša un sirsnīga cilvēka iespaidu un nav izvirzījis kādas īpašas pretenzijas attiecībā uz samaksu par darbu žūrijā, ko, iespējams, varētu sagaidīt no tāda līmeņa starptautiska mākslinieka.

Kārļa Davidova 9.Starptautiskais čellistu konkurss notiks Kuldīgā no 30.aprīļa līdz 8.maijam, pulcējot teju 50 jaunos čellistus no Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, Baltkrievijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas un Taizemes.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ko veidos pazīstami pedagogi un izpildītājmākslinieki - čellists un pedagogs, slavenā čellista Rostropoviča audzēknis un mūzikas tradīciju turpinātājs Stefans Popovs no Anglijas, Hannoveres Mūzikas, teātra un mediju augstskolas profesors Leonīds Gorohovs, Seulas Kamerorķestra ilggadējā čelliste un pedagoģe Hionga von Čanga no Dienvidkorejas un latviešu čelliste un pedagoģe Eleonora Testeļeca.

«Panamas dokumenti» liecina, ka pārskaitījumos par vismaz diviem miljardiem ASV dolāru ir iesaistīti cilvēki un uzņēmumi, kas ir saistīti ar Putinu, tostarp čellists Roldugins.

Putins atzina, ka dokumentos atrodamā informācija par ofšora kompānijām ir patiesa, bet atbalstīja savu draugu Rolduginu, sakot, ka viņš visu savu naudu iztērē par mūzikas instrumentiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu