Sv, 1.10.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ASV streiko ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki un citi zemu atalgotos darbos strādājošie ceturtdien sāka vienas dienas streikus un protestus, pieprasot minimālo algas likmi 15 ASV dolāru (12 eiro) stundā un arodbiedrību veidošanas tiesības.

Streikos iesaistījās «McDonald's», «Burger King», «Wendy's» un «Taco Bell» darbinieki vairāk nekā 190 pilsētās no Losandželosas līdz Čikāgai, Ņujorkai un Vašingtonai, paziņoja streiku organizatori.

ASV ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki sāka streikot pirms diviem gadiem, bet tagad pirmoreiz viņiem pievienojās pārtikas veikalos un tirgos strādājošie 24 pilsētās, paziņoja kampaņas «Fight for $15» («Cīņa par 15 dolāriem») organizētāji.

Zemu atalgotos darbos strādājošie un viņus atbalstošās arodbiedrības cenšas panākt federālās minimālās algas likmes paaugstināšanu no pašreizējiem 7,25 dolāriem (5,89 eiro) stundā līdz 15 ASV dolāriem (12 eiro) stundā.

10 lielās lidostās atbalstu streikotājiem pauda viszemāk atalgotie darbinieki, rīkojot demonstrācijas.

Streiku par minimālās algas likmes paaugstināšanu līdz 15 dolāriem stundā pirmoreiz rīkoja daži simti ātrās ēdināšanas uzņēmumu darbinieku Ņujorkā 2012.gada novembrī. Kopš tā laika kampaņa «Fight for $15» ir vērsusies plašumā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais