Pk, 12.08.2022.

Londonā palaiž gaisā «bēbi Trampu»

TVNET/LETA/DPA
Londonā palaiž gaisā «bēbi Trampu»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Londona. 13.jūlijs, 2018
Londona. 13.jūlijs, 2018 Foto: PETER NICHOLLS / REUTERS

Protestējot pret ASV prezidenta Donalda Trampa vizīti Lielbritānijā, aktīvisti piektdien Londonas centrā palaiduši gaisā lielu balonu, kas izskatās pēc oranža mazuļa autiņbiksītēs ar ASV prezidenta vaibstiem.

Balona pacelšanos gaisā klātienē vēroja vairāki desmiti protestētāju un žurnālistu.

Protestētāju mājaslapā norādīts, ka viņi izvēlējušies veidot šādu balonu, lai parādītu, ka Tramps ir «liels, dusmīgs mazulis ar trauslu ego un mazām rociņām».

«Viņš ir arī rasistisks demagogs, kurš ir bīstams sievietēm, imigrantiem un minoritātēm un nāvīgs drauds pasaules mieram un dzīvības nākotnei uz zemes,» paziņojuši protestētāji.

Jau vēstīts, ka Tramps ieradies valsts vizītē Lielbritānijā, kur viņam vēlāk piektdien paredzēta tikšanās ar karalieni Elizabeti II.

Aktīvisti, kas palaida gaisā balonu, sevi dēvē par «draugu grupu» un neidentificējas ar lielajām protestētāju grupām, kas vēlāk piektdien plāno demonstrāciju Londonā.

Balona palaišana tika saskaņota ar Londonas mēra Sadika Hana biroju.

«Mērs atbalsta tiesības uz miermīlīgu protestu un saprot, ka tam varbūt daudz dažādas formas,» skaidrojot atļaujas izsniegšanu, paziņoja Hana preses pārstāvis.

Aktīvists Leo Marijs ziņu telekanālam «Sky News» pagājušajā nedēļā sacīja, ka sākotnēji mēra birojs nav vēlējies atzīt «mazuli Trampu» par leģitīmu protestu, bet pēc lielā sabiedrības atbalsta mēra birojs «atguvis savu humora izjūtu» un atļāvis rīkot šo protesta akciju.

Internetā vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīja petīciju par šādas protesta akcijas sarīkošanu un ziedoja tai vairāk nekā 30 000 mārciņu (33 990 eiro).

Protestētāji paziņoja, ka naudas atlikums tiks izmantots, lai nosūtītu «mazuli Trampu» pasaules tūrē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu