Izveidots jauns studentu medijs

Atzīmējot augstskolas 95. gadadienu, Latvijas Universitāte izveidojusi jaunu studentu mediju - «Studentiem.lu.lv» -, kurā vienkopus pieejami jau esošie LU mediji «Mansmedijs.lv», «Kivi.tv», radio NABA, «ubisunt.lv», kā arī Biznesa inkubatora un Studentu padomes mājaslapas un jaunumi.

Paši studenti jaunajā vietnē kopīgiem spēkiem izveidojuši video, audio, ziņu un izklaides materiālus saviem kolēģiem – studentiem.

Pētot pasaules augstskolu pieredzi, ir skaidrs, ka līdzīga tendence studentu medijus apvienot kopīgā vietnē pašlaik aktuāla ir gan ASV augstskolās, gan Austrālijā, skaidro «Studentiem.lu.lv» redaktore Andra Briekmane. Latvijā studentu auditorijai mediju ir maz, un «Studentiem.lu.lv» plāno aizpildīt šo nišu, jo - «kas gan labāk par pašiem studentiem zina, kāda informācija viņiem vajadzīga».

Idejas pamatā ir plāns, ka LU studentu medijā tiktu efektīvi izmantoti jau esošie mediji un studentiem padarīts pieejamāks gan tas, ko jau pašlaik dara, piemēram, «Kivi TV», «MansMedijs.lv», «Ubisunt.lv», NABA, «Alma Mater», Biznesa inkubators un citi, gan veidoti kopīgi projekti un ziņu saturs. Tas nenozīmēs pašu esošo mediju pārveidošanu, reformas vai LU Preses centra aktīvu iejaukšanos to darbībā, bet gan saliedēšanu un kopīgas sadarbības izveidi, kuras viens no būtiskākajiem rezultātiem ir jaunu un interesantu materiālu radīšana un atbalsts studentu iniciatīvām.

Jau pašlaik jaunajā vietnē var noskatīties studentu veidotus video par LU vecāko studenti vai Raiņa bulvāra 19 klasiskās ēkas bēniņu noslēpumiem, uzzināt ko vairāk par «Iespējamas misijas» dalībnieku reālo pieredzi skolās, atrast informāciju par stipendijām vai izlasīt par studentu pieredzi «kojās» un «Maskačkā». Paredzētas arī video intervijas ar ārzemju studentiem, izglītības politikas analīze no studentu skatu punkta un daudz kas cits.

Briekmane uzsver, ka medija tapšanā var iesaistīties ikviens students, kam ir ko teikt saviem vienaudžiem.

Uz augšu