Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ukrainas parlaments atbrīvo no amata ģenerālprokuroru

Viktors Šokins FOTO: ITAR-TASS/ScanPix

Ukrainas parlaments otrdien no amata atbrīvojis ģenerālprokuroru Viktoru Šokinu, kurš, pēc kritiķu apsūdzībām, atteicies izmeklēt korupcijas lietas un centies slēpt kukuļošanu valsts struktūrās.

Likumdevēji ar 289 balsīm «par» un sešām «pret» pieņēma Šokina atkāpšanos no amata, kurā viņš atradās kopš 2015.gada februāra.

«Aleluja! Beidzot!» tviterī ierakstījis ekonomikas ministra vietas izpildītājs Aivars Abromavičs. Pats Abromavičs februārī iesniedza atlūgumu, protestējot pret korupciju. Parlaments viņa demisiju vēl nav apstiprinājis.

Šokins nav izmeklējis apsūdzības par valsts līdzekļu izlaupīšanu, ko veikusi iepriekšējā, Krievijas atbalstītā Ukrainas vadība, un bremzējis izmeklēšanu lietās par prokuroriem, kas atstādināti no amatiem, kad viņu mājās atrasti skaidras naudas un dimantu krājumi, pārmet kritiķi.

Viņš arī esot piesedzis valdošajam režīmam tuvākā loka korupciju.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko, ņemot vērā arvien pieaugošo spiedienu, pieprasīja Šokina atkāpšanos. Tas notika 16.februāra parlamenta sēdē, kurā premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks izturēja uzticības balsojumu.

Šokins tiek uzskatīts par tuvu Porošenko sabiedroto.

Šokins pats iesniedza atlūgumu, tomēr Jaceņuks nolēma turēties pie amata.

Porošenko pagājušajā nedēļā atkārtoti aicināja Jaceņuku atkāpties. Viņš arī mudināja parlamentu otrdienas sēdes gaitā izraudzīt Jaceņuka pēcteci.

Prezidenta partija premjera amatam nominējusi parlamenta spīkeru Volodimiru Groismanu.

Tomēr parlaments nevar divas reizes balsot par Jaceņuka nākotni vienas sesijas gaitā, un tam ir jāgaida, kad Jaceņuks no amata atkāpsies pats, un tikai tad tas varēs izraudzīties viņa pēcteci.

Parlamenta lielākās frakcijas otrdien rīko konsultācijas par to, ko tālāk darīt ar Jaceņuku un vai saglabāt pašreizējo prorietumniecisko koalīciju nemainītu.

Uz augšu
Back