Iesūti ziņu!

"Gaiļezera" pievienošana Austrumu slimnīcai notiks pēc plāna (2)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klīniskās universitātes slimnīcas "Gaiļezers" pievienošana Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apvienībai notiks pēc plāna, neskatoties uz slimnīcas darbinieku protestiem, informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Egita Pole. "Gaiļezera" iekļaušanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apvienībā plānots īstenot līdz šā gada vidum.

Pole norādīja, ka VM ir atvērta diskusijām un sarunas ar veselības aprūpes darbiniekiem notiks jau tuvākajā laikā. Tomēr VM nepiekrīt, ka "Gaiļezera" darbiniekiem būtu nepietiekami izskaidrota nepieciešamība slimnīcu pievienot Austrumu blokam, uz ko norādījuši slimnīcas veselības aprūpes darbinieki. Ar slimnīcas darbiniekiem vairākkārt tikušies VM pārstāvji. "Jautājums ir, vai kāds to grib dzirdēt, ko saka VM," norādīja Pole.

Jau ziņots, ka "Gaiļezera" darbinieki "kategoriski pieprasa" VM apturēt slimnīcas iekļaušanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apvienībā, uzsvērts "Gaiļezera" darbinieku ārkārtas konferencē pieņemtajā rezolūcijā.

Slimnīcas darbinieki uzskata, ka VM nespēj izskaidrot apvienošanas mērķus un reālos ieguvumus, tāpēc darbinieki kategoriski pieprasa "ministrijas iecerētā eksperimenta tūlītēju pārtraukšanu", apturēt slimnīcu apvienošanu un atbildēt uz vairākiem "Gaiļezera" darbinieku jautājumiem, piemēram, kāda būs apvienošanas ekonomiskā lietderība, vai jau esošajā Austrumu slimnīcas apvienībā ir sasniegta struktūrvienību koordinācija un pārvaldes optimizācija, vai ir samazinājušās administratīvās izmaksas.

Slimnīcas darbinieki rezolūcijā norāda, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca 2007.gadā sagatavojusi attīstības plānu, kurā noteikti mērķi un pasākumi sabiedrības ilgtermiņa attīstībai. Sagatavotais biznesa plāns kalpojis par pamatu valsts vārdā galvotā aizdevuma piešķiršanai 55,571 miljona eiro (39 miljonu latu) apmērā. Tāpēc "Gaiļezera" darbiniekus interesē, vai arī viņu slimnīca bija iekļauta šajā biznesa plānā un cik no šīs summas paredzēta "Gaiļezera" attīstībai.

Slimnīcas darbinieki uzskata, ka VM nav kompleksi izvērtējusi pieejamo informāciju par slimnīcu apvienību veidošanas iespējamajiem rezultātiem, bet ir piedāvājusi vienpusēju risinājumu bez pamatotas argumentācijas.

Slimnīcas darbinieku vidū valda neapmierinātība ar plānoto reorganizāciju. "Gaiļezera" galvenā medmāsa Regīna Barone iepriekš atzina, ka slimnīcas darbinieki satraucas par savām darba vietām, "jo, lai gan teikts, ka nekas netiks mainīts un netiks nekas pārkārtots darba attiecībās, skaidri to nevar zināt". Tāpat aktuāls jautājums ir, vai veselības aprūpes darbinieki arī lielajā Rīgas Austrumu slimnīcas apvienībā varēs pildīt savus līdzšinējos darba pienākumus, stāstīja Barone.

"Lielu māju pārvaldīt ir pagrūti," sacīja Barone, izsakot šaubas, vai, pievienojot Austrumu blokam "Gaiļezeru", pārvaldīšanas mehānisms kļūs vieglāks. "Iespējams, pārvaldīšanas sistēma jāveido citādi."

Pēc Barones teiktā, vissāpīgākais reorganizācijas procesā ir fakts, ka daudzi "Gaiļezera" darbinieki vairs nevarēs strādāt otru slodzi nevienā no Rīgas Austrumu slimnīcas klīnikām, līdz ar to veselības darbinieku ikmēneša ienākumi būs mazāki. Barone norādīja, ka šā iemesla dēļ jau patlaban daudzi slimnīcas darbinieki esot uzteikuši darbu "Gaiļezerā".

Lai izskaidrotu gaidāmās pārmaiņas, slimnīcā "Gaiļezers" iepriekš vizītē bija ieradies veselības ministrs Ivars Eglītis (TP). Viņš skaidroja, ka reorganizācijas rezultātā ieguvēji būs gan veselības aprūpes darbinieki, gan pacienti. Eglītis arī norādīja, ka slimnīcas darbiniekiem pēc reorganizācijas uzlabosies darba apstākļi, bet slimnīcas darbinieku atalgojuma sistēma nekādā gadījumā nepasliktināsies - sliktākajā gadījumā paliks tāda pati kā "Gaiļezerā".

Atbilstoši VM plāniem "Gaiļezera" iekļaušanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apvienībā plānots īstenot līdz šā gada vidum. VM ir norādījusi, ka netiks veikti atsevišķi aprēķini par to, kāds varētu būt ekonomiskais ieguvums no klīniskās universitātes slimnīcas "Gaiļezers" iekļaušanas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas apvienībā, jo reorganizācija pati par sevi ļaus ietaupīt daudz līdzekļu, proti, slimnīcām, darbojoties apvienībā, ir vieglāk plānot iepirkuma procedūras, var racionālāk plānot tehnoloģiju iepirkumus, iespējams ekonomiski izdevīgāk un pārdomātāk plānot nodaļu renovācijas procesus, līdz ar to ietaupot finanses.

Komentāri (2)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu