/nginx/o/2018/07/14/9001766t1h91f6.jpg)
Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā nagu slimība - to novēro vairāk nekā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Sēnīte var skart roku vai kāju, vai arī roku un kāju nagus vienlaikus.
Taču kāju nagu sēnīte sastopama daudz biežāk. Kopumā 6% - 8% iedzīvotāju sirgst ar nagu sēnīti, dažās valstīs līdz pat 10% – 12%. Turklāt, jo vecāks cilvēks, jo lielāks risks iegūt nagu infekciju. Tā kā process parasti ir nesāpīgs, tas var ilgt gadiem.
Kā skaidro "Veselības centra 4" Dermatoloģijas klīnikas vadītājs, dermatovenerologs Raimonds Karls, nagu sēnīte vienmēr ir bijusi aktuāla problēma, taču par to cilvēki bieži vien nerunā skaļi, jo kautrējas... Sēnīšu slimības nav tikai kosmētisks defekts, tā ir nopietna lipīga infekcija, atsevišķos gadījumos ar smagām sekām, kuru nepieciešams ārstēt, kā jebkuru citu infekciju.
Nagu sēnīšu infekcijas simptomi:
naga plātnītes sabiezēšanās,
atdalīšanās no gultnes (sprauga starp nagu un naga gultni),
naga krāsas izmaiņas u.c.
Riska grupas – jebkuram cilvēkam pastāv iespēja inficēties ar nagu sēnīti. Biežāk nagu bojājums novērojams sportistiem, kā arī cilvēkiem, kas apmeklē tādas sabiedriskās vietas kā pirtis, baseinus, trenažieru zāles. Tāpat riska grupā ir cilvēki, kuri slimo ar cukura diabētu vai cieš no imūnsupresijas. Lielāka iespēja saslimt ir, lietojot neatbilstošus apavus un neievērojot personīgo higiēnu (piemēram, lietojot apavus vai nagu kopšanas instrumentus kopīgi ar slimu cilvēku).
Dermatovenerologam Raimondam Karlam ikdienā savā kabinetā nākas uzklausīt līdzīgus stāstus – par draugiem aizdotiem apaviem, kā rezultātā pēc pāris mēnešiem parādās nagu sēnītes simptomi; par to, ka šī slimība stipri ietekmē pacienta dzīves kvalitāti – jo bieži vien vairs nav vēlēšanās apmeklēt trenažieru zāli, peldbaseinu vai pirti. Turklāt vienmēr pastāv risks inficēt arī ģimenes locekļus, tostarp bērnus. Risinājums – aizdomu gadījumā nevilcināties, bet pēc iespējas ātrāk apmeklēt dermatologu.
Mūsdienu nagu ārstēšana nav saistīta ar naga noņemšanu; nagu sēnīti iespējams ārstēt, lietojot medikamentus naga virsmā vai tablešu formā lietojot iekšķīgi. Ārstēšanas metodi ieteiks ārsts, pamatojoties uz organisma vispārējo veselības stāvokli, bojāto nagu skaitu un nagu bojājuma apjomu, sēnītes sugu.
Nagu ārstēšanas laiks ir atkarīgs no naga augšanas, parasti kāju nagu struktūra pilnībā atjaunojas 5 līdz 7, bet roku 3 līdz 5 mēnešu laikā. Sākot ārstēšanu rudenī, līdz nākamā gada pavasarim cilvēkam izaug tīri un glīti nagi.
Oktobrī „Veselības centra 4” Estētiskās dermatoloģijas klīnikā tiks rīkota kāju nagu veselības akcija - profilakses un ārstniecības kampaņa, kuras ietvaros klīnika piedāvās šādas atlaides
Analīzes: uzsējums un sēnītes mikroskopija - 8,00 Ls (parasti - 15,00 Ls),
Ārsta konsultācijas – 15,00 Ls (parasti 22,00 Ls), uzrādot NAGU PASI (http://www.edk.lv/databank/images/13/116/45KaQf.pdf) ,
Kā arī atlaides ārstnieciskās pēdu kopšanas kabineta pakalpojumiem.