Marts bija neparasti silts, likās jau, ka mēs dzīvojam Eiropas dienvidos, bet, iestājoties aprīlim, viss nostājās savās vietās, atkal kļuva vēss un nepatīkams. Diezgan kūtras bija ne vien zivis, bet arī makšķernieki. Par spīti nepatīkamajam laikam, vīri brauca vien uz vimbām un ne vienmēr atgriezās ar ievērības cienīgu lomu, tās ķērās vien pašiem zinošākajiem un veiksmīgākajiem makšķerniekiem.
- 14.aprīlis
Laba copes diena. Upēs gaidāmi labi raudu, teibu un pat nārstam gatavo asaru lomi. Mūžsenais jautājums, vai zivis atšķir krāsas? Piemēram, karūsas spēj atšķirt citrondzeltenu un oranžu krāsu. Tāpēc, makšķerējot karūsas, ieteicams būtu lietot šīs krāsas ēsmas. Savukārt asari labāk redz sarkano krāsu, tāpēc labākos panākumus iespējams gūt uz sarkanajām mēslu sliekām un sarkaniem vizuļiem. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka labāk redze ir attīstīta zivīm, kas galvenokārt uzturas ūdens virsējos slāņos, sliktāk tām zivīm, kas barību meklē gultnes tuvumā.
- 15.aprīlis
Teicama copes diena. Nārsts beidzies tādām zivīm kā teibas, kas nonārstojušas domā par atgriešanos savās pastāvīgajās dzīvesvietās. Pie teibām iespējams tikt tādās upēs kā Venta, Salaca, Gauja, Vītrupe un citās straujās upēs.
- 16. – 17.aprīlis
Zivis nav diez ko aktīvas, bet tas nebūt nenozīmē, ka makšķerniekam sava brīvdiena jāpavada mājās. Sev labi zināmās vietās iepējams būs tikt gan pie raudām, gan karūsām, pat līņi ir jau pamodušies no ziemas miega.