"Būtībā katrā dzīvoklī var ierīkot nelielu tvaika pirti," teic K. Satirs. "Ja dzīvokļos ir maz telpas, tvaika pirti var apvienot ar duškabīni, bet primārā tomēr ir tvaika pirts. Tvaika pirti var instalēt vannas vietā. Iespējams arī variants, kad vanna paliek un tai virsū ir instalēta slēgtā telpa, kur ieplūst tvaiki, taču to izvēlas reti. Pieejamas dažādas opcijas: tropiskais lietus, ūdenskritums, masāžas sprauslas, gaismas terapija, relaksējoša mūzika. Iecienīta dzīvokļos ir divvietīga tvaika pirts, kas aizņem 1,2x1,2 m. Būs arī modelis ar transformējamu sēdvietu, ko var pēc vajadzības pārveidot par vienvietīgu vai divvietīgu. Ja vēlas, var iekārtot tā, ka solu ienes slēgtajā telpā, kad to lieto kā pirti, un iznes laukā, ja grib izmantot tikai dušu." Vēl var izvēlēties tvaika mucas no īpaša monolīta koka – kambalas, ko ieved no Āfrikas. Tādas var ierīkot arī ārā. Ja vietas ir vairāk, piemēram, ģimenes mājā, var līdzās ierīkot gan tvaika pirti, gan saunu.
K. Satirs īpaši uzsver, ka telpai, kur paredzēts ierīkot tvaika pirti, ir jāatbilst noteiktām prasībām, tāpēc pirms tās izbūves ir jākonsultējas ar speciālistiem, kas uzstādīs pirts aprīkojumu. Šādās lietās nedrīkst vieglprātīgi eksperimentēt.
Diemžēl mums stipri trūkst pirts kultūras. Daudziem ir nosliece uz nejēdzīgiem eksperimentiem, kas var beigties bēdīgi. Iegādājoties aromterapijas līdzekļus, katrā ziņā jānoskaidro, vai tie domāti lietošanai tvaika pirtī. Ja, piemēram, speciālajā inhalāciju tilpnē iepilina kādu līdzekli uz spirta bāzes, pat zemā temperatūrā var apdedzināt acis.
Cilvēki, kuri izmanto tvaika pirti sabiedriskā iestādījumā, piemēram, ūdens atrakciju parkā, bieži vien nav dzirdējuši, ka pirms iešanas pirtī ir jānoskalojas dušā. Uz ādas paliek reaģenti, kas ir baseina ūdenī, un tas nenāk par labu ne viņiem pašiem, ne pirts iekārtām. "Man žēl konstrukciju, kas strādā tādā vidē, bet žēl arī cilvēku, kuri baseina ķīmiju iedzen sev ādas porās, komentē K. Satirs. "Daļa nesaprot, ka pirts domāta, lai izsildītu, bet nevis pārkarsētu un apdedzinātu savu ķermeni. Lielos kompleksos mēs veidojam vairākus pirts variantus ar dažādu temperatūras režīmu, bet vienmēr atrodas kāds, kurš metas iekšā vislielākajā temperatūrā, sēž tur pārāk ilgi, kaut arī jūtas slikti, toties lepojas – skat, ko es varu izturēt! Arī dažādas procedūras, kas balstītas uz temperatūras svārstībām, nepieredzējuši pirts lietotāji izmanto pārgalvīgi. Tā kā SPA kompleksu kļūst arvien vairāk, cilvēkiem derētu saprast, kā tos lietot, lai veselībai būtu maksimāls labums, nevis kaitējums."
Ko tvaika pirts dod veselībai:
• maigi palīdz norūdīties, ļauj izkarsēt ķermeni bez lielas slodzes sirdij un asinsvadiem;
• palīdz ātrāk tikt vaļā no iesnām, klepus, aizsmakuma;
• atvieglo bronhiālās astmas slimnieku pašsajūtu;
• nomierina nervu sistēmu, uzlabo miegu;
• palīdz atbrīvot muskuļus no spriedzes;
• atvieglo locītavu sāpes;
• attīra, mitrina un mīkstina ādu;
• uzlabo asinsriti mazajos zemādas asinsvados.