Ģenerālprokuratūra nereaģēs uz ZRP kandidātes Skaburskas iesniegumu

Ģenerālprokuratūra nereaģēs uz Zatlera Reformu partijas (ZRP) kandidātes Loretas Skaburskas neiekļūšanu parlamentā, paliekot pirmajai aiz svītras.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne teica, ka prokuratūra izvērtējusi Skaburskas iesniegumu un "secinājusi, ka nav pamata prokurora reaģējošo līdzekļu piemērošanai". Tas nozīmē, ka kriminālprocesu vai pārbaudi prokuratūra nesāks.

Jau ziņots, ka 1985.gadā dzimušās Skaburskas politisko iekļūšanu Saeimā izšķīris viens pluss.

"Būtu man viens pluss šajā Aizputes iecirknī, es būtu Saeimas deputāte. Kad Aizputes iecirknis vērtēja [vēlēšanu biļetenu], tā nebija atbilstoša plusa zīme, kādai ir jābūt, tas bija skrebelīgāks pluss nekā jābūt. Šajā vēlēšanu iecirknī tikai par mani bija zīme izdarīta, acīmredzot vēlētājs bija devies uz iecirkni, lai novēlētu par mani," TV3 ziņu raidījumam pastāstīja Skaburska.

Viņa vērsās arī Centrālājā vēlēšanu komisijā (CVK), lūdzot izskaidrot, kāpēc viņa palikusi aiz svītras, ja sākotnēji tika ziņots, ka viņa ir ievēlēta.

Vēlēšanu komisija secināja, ka balsu samērs starp Skabursku un ZRP pārstāvi Edmundu Demiteru mainījās, kad vienā no Saldus novada vēlēšanu iecirkņiem pārbaudītas vēlēšanu zīmes, jo bija saņemta informācija par kļūdainu svītrojumu skaitu. Viens iecirknis bija saskaitījis arī iepretim kandidāta vārdam ievilktos mīnusus, lai gan negatīvā attieksme pret kandidātu ir jāizsaka ar svītrojumu.

Skaburska ar to nebija mierā un vērsās Ģenerālprokuratūrā.

Uz augšu