Valsts prezidents dodas valsts vizītē uz Čehiju

Valsts prezidents Valdis Zatlers

FOTO: LETA

Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze svētdienas, 29.augusta, vakarā dosies uz Prāgu, lai piedalītos Latvijas Valsts prezidenta divu dienu valsts vizītē Čehijas Republikā.

Pirmajā dienā Valdis Zatlers pēc oficiālās sagaidīšanas pie Prāgas pils tiksies ar Čehijas prezidentu Vāclavu Klausu (Vaclav Klaus), Čehijas parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Miroslavu Ņemcovu (Miroslava Nemcova), Prāgas lordmēru Pavelu Bēmu (Pavel Bém), lai pārrunātu Latvijas un Čehijas divpusējās attiecības.

Tāpat Valsts prezidents piedalīsies izstādes "Baltijas ceļš, kas saviļņoja pasauli" (The Baltic Way that Moved the World) atklāšanā un pastaigā iepazīsies ar Prāgas centru un Kārļa tiltu.

Savukārt Lilitai Zatleres kundzei paredzēta tikšanās ar Čehijas prezidenta dzīvesbiedri Līviju Klausovu (Livia Klausova), kā arī Prāgas pils un katedrāles apskate.

Vakarā Valdis Zatlers un Lilita Zatlere piedalīsies Čehijas prezidenta un kundzes rīkotajās valsts vakariņās par godu mūsu Valsts prezidentam un viņa dzīvesbiedrei.

Līdzi ņem Latvijas uzņēmējus

Otrdienas rītā Valsts prezidents piedalīsies Čehijas-Latvijas biznesa seminārā, uz kuru ieradīsies arī Latvijas uzņēmēji, kas pārstāv metālapstrādes un mašīnbūves, informācijas tehnoloģiju, enerģētikas un siltuma ražošanas un kokapstrādes nozari. Pēc semināra, lai pārrunātu Latvijas un Čehijas ekonomiskās sadarbības iespējas, Valdis Zatlers tiksies ar Čehijas valdības vadītāju Petru Nečasu (Petr Nečas).

Vizītes turpinājumā Valsts prezidents viesosies Kārļa universitātē, kurā būs iespēja iepazīties ar latviešu valodas mācību programmu, tikties ar rektoru un mācībspēkiem. Savukārt Lilita Zatleres kundze apmeklēs Strahovas klosteri.

Pēc vainaga nolikšanas ceremonijas Vitkovas nacionālajā memoriālā Valsts prezidents ar dzīvesbiedri piedalīsies Čehijas prezidenta un dzīvesbiedres rīkotajās pusdienās un pēc tam apmeklēs Lānī parku.

Pirmā Zatlera vizīte Čehijā

Vizītē Valsts prezidentu pavadīs arī ekonomikas ministrs Artis Kampars un izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Šī būs pirmā Latvijas Valsts prezidenta valsts vizīte Čehijā. Abi prezidenti pēdējo reizi tikās Čehijas prezidenta valsts vizītes ietvaros Rīgā šā gada 20. un 21. maijā.

Uz augšu