T, 31.05.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar plašu pasākumu programmu un krāšņu svētku koncertu Dzintaru koncertzāle svinēs 80 gadu jubileju

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Šogad Dzintaru koncertzāle svin nozīmīgu jubileju – 80 gadus, kopš Mazās zāles – pirmās slēgta tipa koncertzāles Latvijā – atklāšanas 1936. gadā. Šim notikumam par godu Dzintaru koncertzāle ir sagatavojusi plašu pasākumu programmu visa gada garumā ar izcilu Latvijas un Pasaules līmeņa mākslinieku piedalīšanos. Svētku kulminācijas koncertā 4. jūnijā, klausītājus gaida tikšanās ar populāriem un iemīļotiem mūziķiem – maestro Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Antonu Ļahovski, Daumantu Kalniņu, Latvijas Radio Bigbendu, Intaru Busuli un citiem māksliniekiem, turklāt biļetes uz šo koncertu Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās iespējams iegādāties jau no šodienas.

80 jubilejas gadā Dzintaru koncertzālē varēsim baudīt gan pasaulslaveno māsu - Baibas un Laumas Skrides, gan dziedātājas Ingas Kalnas un citu izcilu Latvijas mākslinieku sniegumu ciklā «Dzimuši Latvijā»; pasaules līmeņa džeza izpildītājus – Aron Goldberg Trio (ASV) un Sāras Makenzijas kvartetu (Austrālija) – ciklā «Jūrmala Jazz», pirmo Gidona Kremera festivālu Dzintaros, Starptautisko Baleta Festivālu un īpaši krāšņu Jūrmalas festivālu ar Ksenijas Sidorovas, Vestarda Šimkus, Aleksandra Antoņenko, Intara Busuļa un daudz citu izcilu mākslinieku piedalīšanos.

Atjaunotā zāle
Atjaunotā zāle Foto: Publicitātes foto

Svētku kulminācija plānota 4. jūnijā - īpašajā Dzintaru koncertzāles 80 gadu jubilejas svētku koncertā kopā ar maestro Raimondu Paulu, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Antonu Ļahovski, Daumantu Kalniņu, Latvijas Radio Bigbendu, Intaru Busuli un citiem mākslinieku piedalīšanos.

Gatavojoties 80 gadu jubilejas pasākumiem, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis uzsver: «Dzintaru koncertzāles nākotne saistās ar lielu uzdevumu un mākslinieciski augstvērtīgu ieceru piepildījumu. Jau šobrīd Dzintaru koncertzāli apmeklē aptuveni 180 000 klausītāju gadā un esmu pārliecināts, ka mūsu draugu loks kļūs aizvien plašāks. Mēs apzināmies Dzintaru koncertzāles lomu arhitektūras un citu profesionālo mākslu radīto vērtību saglabāšanā un attīstībā. Mēs svinēsim 80 gadu jubileju, radot jaunas un paliekošas vērtības, aicinot tuvus un tālus draugus, kā arī visai pasaulei stāstot par Baltijas jūru, Jūrmalu un Latviju!»

Foto: Publicitātes foto

Atskatoties uz aizvadītajiem 80 gadiem un gatavojoties koncertzāles jubilejai, vēsturniece Inga Sarma un arhitekts Matīss Mailītis kopā ar Jūrmalas muzeju un Dzintaru koncertzāli ir sākuši darbu pie izstādes par koncertzāles vēsturi no tās izveidošanās līdz mūsdienām. Izstādē, kuras atklāšana paredzēta 7. aprīlī, apmeklētāji varēs uzzināt kādi pasaulslaveni mūziķi uzstājušies Dzintaru koncertzālē un kādi spilgti mūzikas dzīves notikumi saistīti ar koncertzāli – festivāli, pirmatskaņojumi un vēsturiski svarīgi pasākumi. Tomēr, lai savāktu pēc iespējas krāšņāku un bagātāku vēsturisko materiālu, līdz 1. martam tiek izsludināta akcija «Meklējot vēstures pavedienus». Tā aicinot ikvienu dalīties ar vēsturiskām liecībām no personiskajiem arhīviem par koncertdzīvi Dzintaru koncertzālē – fotogrāfijām, koncertu biļetēm, programmiņām vai spilgtiem atmiņu stāstiem. Īpaši vērtīgu liecību īpašnieki tiks apbalvoti ar ielūgumiem uz koncertiem.

Foto: Publicitātes foto

Vēl saistībā ar Dzintaru koncertzāles jubileju plānots izdot koncertzāles vēsturei veltītu grāmatu, veidot skulptūras koncertzāles galerijās, kā arī organizēt citus pasākumus par kuriem informēsim tuvākajā laikā.

Foto: Publicitātes foto

Vēsturiskā Dzintaru koncertzāle ir pirmā slēgta tipa koncertzāle Latvijā, kas tika atklāta 1936. gada vasarā pēc arhitekta Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta. Tā ir unikāls Jūrmalas koka neoklasicisma arhitektūras paraugs ar nacionāla romantisma iezīmēm, kuras centrālās ieejas vestibila interjerā iestrādāti mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumi. Dzintaru koncertzāle ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis un kopā ar visu kompleksu ir iekļauta Latvijas Kultūras Kanonā. Tomēr lielākā Dzintaru koncertzāles vērtība ir unikālā akustika, ko novērtējuši gan mākslinieki, gan klausītāji. Dzintaru koncertzāles Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām, pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem, tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbībai Dzintaru koncertzālē norisināties visa gada garumā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais