Krievijas Izmeklēšanas komiteja uzskata, ka Ņemcova lieta ir atklāta

Ilustratīvs attēls

FOTO: Sputnik/Scanpix

Krievijas Izmeklēšanas komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bastrikins intervijā laikrakstam «Rossijskaja gazeta» paziņojis, ka opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības lieta ir atklāta, vēsta ziņu aģentūra «RIA Novosti».

«2015.gadā tika atklāta Borisa Ņemcova slepkavības lieta,» sacīja Izmeklēšanas komitejas vadītājs. Viņš Ņemcova lietu minēja vairāku pērn atklāto skaļo lietu vidū.

Neilgi pēc šīs informācijas parādīšanās Ņemcova ģimenes advokāts Vadims Prohorovs telekanālam «Doždj» sacīja, ka Ņemcova slepkavības lietu nevar uzskatīt par atklātu, jo izmeklētāji nav atraduši nozieguma pasūtītājus un nav noskaidrojuši viņu motīvus.

Ņemcova lieta ir atklāta tikai izpildītāju līmenī, bet ar to nav pietiekami, lai lietu uzskatītu par atklātu.

«Bastrikins vai nu nav lietas kursā par notiekošo, vai arī apzināti maldina cilvēkus. Jebkurš kriminālists pateiks, ka neviens noziegums, it īpaši pasūtījuma slepkavība, nevar tikt uzskatīts par atklātu, līdz nav noskaidroti pasūtītāji un organizētāji, kā arī viņu motīvi. Nedz pasūtītāju, nedz organizētāju, nedz viņu motīvu lietā pagaidām nav,» uzsvēra advokāts.

Decembrī Krievijas opozīcijas partijas PARNAS līdzpriekšsēdētājs Iļja Jašins ar atklātu vēstuli vērsās pie Čečenijas prokremliskā līdera Ramzana Kadirova sakarā ar Ņemcova slepkavību.

«Man ir detalizēti zināmi šīs lietas apstākļi, un es uzskatu, ka mana biedra slepkavības pēdas tiešā veidā ved uz Groznijas oficiālajiem kabinetiem,» norādīja Jašins.

Cits Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs iepriekš, uzstājoties mītiņā, paziņoja, ka Ņemcovu nogalinājis Kadirovs, iespējams, pēc Putina pavēles.

Uz augšu