Ziedoto miljonu Bērnu slimnīcas fonds novirzīs mazo onkoloģijas slimnieku ārstēšanai un rehabilitācijai

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca

FOTO: Inga Kundziņa / LETA

Lielāko līdz šim saņemto ziedojumu - vienu miljonu eiro no informāciju tehnoloģiju uzņēmuma «Mikrotīkls» - Bērnu slimnīcas fonds (BSF) plāno novirzīt galvenokārt onkoloģisko slimnieku ārstēšanas uzlabošanai, kā arī mazo slimnieku rehabilitācijai, informēja BSF vadītāja Liene Dambiņa.

«Summa ir tik necerēti liela, ka prasās pēc stratēģiska pielietošanas izvērtējuma. Protams, ka sarunās ar ziedotājiem un slimnīcas vadību vēl precizēsim jomas, kur tiks izlietoti šie līdzekļi, tomēr skaidrs, ka galvenais būs onkoloģija un rehabilitācija, turklāt pēdējā attieksies uz visiem mazajiem slimniekiem,» sacīja Dambiņa. Sarunas par līdzekļu konkrētu izlietojumu plānotas līdz janvāra vidum.

«Šādos gadījumos vienmēr tiek respektēta ziedotāju vēlme un priekšstats, kur līdzekļi novirzāmi, tādēļ jau nākamā gada sākumā tiksimies sarunās un domājams, ka līdz janvāra vidum būs konkrēta skaidrība par finansējuma sadali pa pozīcijām,» sacīja fonda vadītāja.

Kā ziņots, BSF ir saņēmis lielāko ziedojumu slimnīcas attīstībai - vienu miljonu eiro no uzņēmuma «Mikrotīkls». BSF izsaka pateicību uzņēmuma īpašniekiem par uzticēšanos tā darbam un vēlēšanos atbalstīt mazos pacientus un viņu aprūpi slimnīcā.

Fonds atgādina, ka 1895.gadā Bērnu slimnīcu sāka celt arī par ziedotu naudu - 500 000 rubļu. «Esam patiesi lepni un priecīgi, ka joprojām Latvijā ir uzņēmumi un cilvēki, kuri turpina atbalstīt un celt Bērnu slimnīcu, ieguldot nopelnītos līdzekļus bērnu veselībā,» uzsver BSF.

BSF ir nodibināts, lai palīdzētu radīt labākus apstākļus pacientiem un viņu vecākiem, kuriem jāapmeklē un jāārstējas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Tā dibinātāji ir septiņas privātpersonas, to vidū seši pazīstami un sabiedrībā atzīti Bērnu slimnīcas ārsti.

Fonda mērķi ir atbalstīt slimnīcas attīstību Torņakalna, Gaiļezera un Ogres novietnēs, veicināt finanšu līdzekļu un citas palīdzības piesaisti, lai slimnīcā uzlabotos sniegto ārstniecības pakalpojumu kvalitāte, slimnīcas vide un atmosfēra, radīt pacientiem, viņu vecākiem un apmeklētājiem komfortablu, profesionālu vidi. Fonda galvenie darbības virzieni ir remontdarbi un telpu labiekārtošana slimnīcas vides uzlabošanai un palīdzība BKUS pacientiem, ja nepieciešama rehabilitācija vai ārstēšanās ārpus Latvijas.

Līdz šim fonds ir izveidojis slimnīcas pacientiem bibliotēku, izremontējis Uzņemšanas nodaļu, Ķirurģijas un onkoloģijas nodaļu un Ausu, kakla un deguna slimību nodaļu, apmaksājis ārstēšanos ārzemēs vairākiem BKUS pacientiem, kā arī daudziem nodrošinājis rehabilitāciju, nodrošinājis bērniem rotaļlietas, spēles un grāmatas, rekonstruējis Bērnu slimnīcas Vecāku māju, kā arī nodrošina tās ikdienas funkcionēšanu u.tml.

SIA «Mikrotīkls» ir elektroniskās komunikācijas sistēmu ražotājs, kas darbojas ar preču zīmi «MikroTik». «Mikrotīkls» ir dibināts 1996.gadā, un tas vienādās daļās pieder Džonam Mārtinam Tulijam un Arnim Riekstiņam.

SIA «Mikrotīkls» 2014.gadā nopelnīja 34,4 miljonus eiro, kas bija par 45% vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 23,6 miljoni eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Tikmēr uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija audzis par 31%, sasniedzot 135 miljonus eiro. 2013.gadā uzņēmums apgrozīja 103 miljonus eiro. Pēc apgrozījuma uzņēmums ir informācijas tehnoloģiju un programmizstrādes nozares līderis Latvijā.

Kompānijas «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš 2015.gada novembrī publiskotajā korporatīvo finanšu kompānijas «Laika stars» un SIA «Lursoft» pētījumā tika ierindots Latvijas miljonāru saraksta piektajā vietā - viņa īpašumu vērtība gada laikā ir palielinājusies par 5 miljoniem eiro, sasniedzot 85 miljonus eiro.

Uz augšu