Vējonis šogad kļuvis par patronu 12 projektiem

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šogad kļuvis par patronu 12 projektiem, liecina prezidenta kancelejas apkopotā informācija.

Gaidot Latvijas valsts simtgadi 2018.gadā, Vējonis kļuvis par svētku patronu un uzņēmies vadīt augstākā līmeņa domapmaiņas grupu. Prezidents paudis atbalstu svētku mērķim veidot tos tā, lai tajos būtu iesaistīti gan Latvijas iedzīvotāji, gan tautieši ārvalstīs. Kļūstot par patronu, prezidents izveidoja Simtgades padomi. Tajā ietilpst bijušie Latvijas Valsts prezidenti – Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš – , kā arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Ministru prezidente Laimdota Straujuma un kultūras ministre Dace Melbārde.

Savukārt, lai veicinātu jaunsardzes kustības attīstību, izceltu tās nozīmīgāko lomu nākamo Latvijas aizstāvju veidošanā un veicinātu lielāku sabiedrības atbalstu, prezidents šogad piekrita aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa aicinājumam uzņemties jaunsardzes kustības patrona pienākumus.

Vējonis šogad kļuvis arī par izglītības programmas «Iespējamā misija» patronu. Prezidenta kanceleja informē, ka 2015.gada 2.novembrī notika svinīgs pasākums Melngalvju namā, kura laikā Valsts prezidents iepazinās ar jaunajiem skolotājiem un Iespējamās misijas dibinātājiem, kā arī programmas atbalstītājiem un pateicās klātesošajiem par ieguldījumu Latvijas izglītības kvalitātes veicināšanā un attīstībā.

Aizejošā gada nogalē Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze kļuva par Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) patroniem. Vējonis ir kļuvis par operas patronu, savukārt viņa kundze Iveta Vējone – par baleta patronesi. Prezidents ar kundzi plāno sniegt atbalstu, lai LNOB attīstītos un tās vārds izskanētu pasaulē.

Vēl šogad Vējonis ir kļuvis par Latvijas Būvinženieru savienības rīkotā konkursa "Būvindustrijas Lielā Balva", Vides kvalitātes zīmes "Zaļais sertifikāts", biedrības "homo ecos:" projekta "Klimata pārmaiņas Latvijā – izaicinājums un iespējas?, festivāla Dabas koncertzāle, Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā, ASV vēstniecības Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianses rīkotā balvu konkursa "Cilvēka izaugsmei", žurnāla "Ievas mājas" rīkotā konkursa "Skaistākā lauku saimniecība", Lielās talkas, kā arī konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2015" patronu.

Valsts prezidenta amatā Raimonds Vējonis ir pusgadu.

3.jūnijā Saeima ārkārtas sēdē aizklātā balsojumā ievēlēja ZZS virzīto kandidātu iepriekšējo aizsardzības ministru Vējoni. Par viņu piektajā balsojumā balsis atdeva 55 deputāti. Vējonis tika ievēlēts arī ar opozīcijas balsīm, jo koalīcijai kopīga kandidāta nebija.

Raimonds Vējonis 8.jūlijā pēc svinīgā zvēresta došanas kļuva par 9. Latvijas Valsts prezidentu.

Uz augšu