Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nacionālais vēstures muzejs 2017.gadā Rīgas pilī vēl neatgriezīsies

Renovējamās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pagrabstāva telpas FOTO: LETA

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 2017.gadā, kā tas bija plānots iepriekš, Rīgas pilī vēl neatgriezīsies, trešdien Saeimas Pieprasījuma komisijā sacīja muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte.

«Bija plānots, ka 2017.gadā muzejs atgriezīsies Rīgas pilī, bet šodien mēs skaidri zinām, ka labākajā gadījumā tas notiks vēlāk,» viņa teica.

Muzeja pārstāve pauda prieku par to, ka pēc ugunsgrēka Rīgas pilī neviens priekšmets no krājumiem nav gājis bojā. Reizē Zeibārte atzina, ka tas bijis ļoti smags periods, jo nācies glābt muzeju, tomēr ugunsgrēks licis pārvērtēt prioritātes un mobilizēties muzeja darbiniekiem.

Kaut arī sākotnēji bijis paredzēts, ka Rīgas pils kastelas daļā muzejs pēc pārbūves ievāksies un no jauna tiks atklāts 2018.gada novembrī, tad šobrīd esot skaidrs, ka tas nenotiks, jo darba procesa gaitā atklājies, ka nepieciešams papildu laiks, lai visu pabeigtu.

«No muzeja viedokļa, nav vērts darbus sasteigt, jo kad gan vēl mēs atgriezīsimies pie pils restaurācijas,» ir pārliecināta muzeja direktora vietniece.

Saeimas Pieprasījuma komisijā trešdien pārrunāja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izaicinājumus, veiksmes un problēmas.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Rīgas pilī atradās no 1920. līdz 2014.gadam un atgriezīsies tajā pēc šīs vēsturiskās ēkas rekonstrukcijas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka aizvadītā gada oktobrī muzejs pilnībā atbrīvoja telpas Rīgas pilī. Sākotnējais Rīgas pils renovācijas plāns paredzēja, ka muzejs pārtrauc darbību pilī 2015.gada beigās, taču 2013.gada 20.jūnija ugunsgrēka dēļ šie plāni tika koriģēti. Muzejam nācās izvest savu krājumu, kurā ir vairāk nekā 1,5 miljoni vēsturisku priekšmetu, uz pagaidu telpām Lāčplēša ielā 106/108, savukārt Brīvības bulvārī 32 atjaunota Latvijas vēstures ekspozīcija.

Uz augšu
Back