T, 31.05.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Siguldā un Gaujas senielejā ir sācies zelta rudens

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TVNET lasītājs

«Siguldā un Gaujas senielejā ir sācies zelta rudens», piektdienas rītā oficiāli paziņojis Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Kā pilsētas informācijas portālu Sigulda24.lv informēja Siguldas novada pašvaldībā, ir īstais laiks doties uz Siguldu, kur vērojams visskaistākais Latvijas rudens, kā to šogad atzinis izdevums «National Geographic», bet 2013.gadā novērtēja arī Lielbritānijas laikraksta «The Guardian» lasītāji.

Zelta rudens jau vairāk nekā gadsimtu ir viens no visas Latvijas simboliem un tūrisma galvenajiem vilinājumiem. Kā ierasts, Siguldā sev piemērotas nodarbes atradīs ne tikai tie, kas vēlas doties nesteidzīgās pastaigās, baudot krāšņās dabas ainavas, bet arī aizraujošu aktivitāšu piekritēji.

Foto: TVNET lasītājs
Foto: TVNET lasītājs

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā (Ausekļa iela 6, Sigulda) pieejami astoņi jauni pastaigu maršruti Siguldā un tās apkārtnē, aptverot Gaujas senielejas labākās skatu vietas (15 km), Turaidas gravas un alas (6 km), Lojas krastus (5 km) un Gaujas krastus no Siguldas līdz «Rāmkalniem» (20 km). Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts gar Gauju no Siguldas līdz Līgatnei (30 km), kā arī vienas dienas maršruts Siguldas un Allažu apkaimē (43 km). Kā vēl viena alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai (20 km).

Šīs sezonas jaunums ir jaunatklātais skatu tornis gaisa trošu vagoniņa «Krimuldas» stacijā, kas atklāj jaunu rakursu krāšņajai rudens ainavai pāri Gaujas senlejai.

Tāpat infrastruktūras uzlabojumi šogad veikti daudzviet Gaujas Nacionālajā parkā, kur Dabas aizsardzības pārvalde uzlabojusi dabas tūrisma infrastruktūru aptuveni 20 kilometru garumā, piemēram, Velnalas apkārtnē, Bebru takā, Gūtmaņalas un Paradīzes kalna apkaimē. Daļā objektu labiekārtošanas darbi vēl turpinās, tos plānots pabeigts līdz šī gada nogalei.

Siguldas viesu ērtībām pilsētā un Gaujas senielejā izveidoti papildu stāvlaukumi, piemēram, pļavā pie panorāmas rata un teritorijā pie Krišjāņa Barona pieminekļa, kā arī pie Turaidas muzejrezervāta. Siguldā atsevišķās ielās notiek remontdarbi, tādēļ pašvaldība aicina pilsētas viesus būt saprotošiem un ievērot norādes uz ielām.

Sestdien, 10.oktobrī līdz plkst.14.00 Siguldā norisināsies piektais Siguldas pusmaratons, tādēļ pilsētas viesi tiek aicināti rēķināties ar satiksmes ierobežojumiem.

Uz autoceļa Rīga – Veclaicene norisinās remontdarbi, tādēļ, dodoties uz Siguldu, jārēķinās ar palēninātu satiksmi. Tūrisma informācijas centra speciālisti uz Siguldu iesaka doties caur Saulkrastiem un Raganu, vai Ropažiem un Allažmuižu.

Doties uz Siguldu var arī ar sabiedrisko transportu. Akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» līdz 26.oktobrim sestdienās un svētdienās plkst.18.59 nodrošina papildu vilcienu no Siguldas.

Siguldas un Gaujas senielejas viesiem noderīga informācija pieejama Siguldas novada Tūrisma informācijas centra mājas lapā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais