C, 28.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ķīnā izvirza apsūdzības desmit personām saistībā ar gaļas skandālu

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Ķīnā ir izvirzītas apsūdzības desmit cilvēkiem par «sliktas kvalitātes produktu pārdošanu» saistībā ar pārtikas skandālu, kas izcēlās pērn ASV pārtikas piegādes uzņēmuma «OSI Group» meitasuzņēmumā Ķīnā, kurš starptautiskiem ātrās ēdināšanas tīkliem sajā valstī pārdevis gaļu ar beigušos derīguma termiņu.

Ķīnas tiesa apstiprināja apsūdzības personām, kas saistītas ar «OSI» pārtikas pārstrādes kompānijām Šanhajā un Hebejas provincē «aizdomās par sliktas kvalitātes produktu ražošanu, pārdošanu», teikts Šanhajas Tautas prokuratūras publicētajā paziņojumā.

Apsūdzības izvirzītas vairāk nekā gadu pēc tam, kad varas iestādes aizturēja sešas amatpersonas no «OSI» meitasuzņēmuma «Shanghai Husi Food Co», kas vadīja fabriku, kuru Šanhajas varasiestādes slēdza, jo tajā tika jaukta gaļa ar beigušos derīguma termiņu kopā ar svaigu gaļu.

Pēc skandāla ASV pārtikas piegādes uzņēmums Šanhajas fabrikā atlaida vairāk nekā 300 darbinieku.

«OSI» ražotnes klientu Ķīnā vidū bijuši tādi starptautiski ēdināšanas un uzkodu uzņēmumi kā «McDonald's», KFC, «Pizza Hut», «Starbucks», «Burger King», «7-Eleven» un «Papa John's Pizza».

Skandāls izcēlās pēc tam, kad Šanhajas televīzija pērn pārraidīja materiālu, kurā redzams, kā darbinieki no grīdas paceļ nokritušo gaļu un un ieliekt to atpakaļ pārstrādes iekārtās.

Pēc atklājuma «McDonald's» atteicās no «OSI» pakalpojumiem Ķīnā, lai gan piegādātāja maiņas dēļ vairāk nekā divas nedēļas daudzviet nebija pieejami dažādi ēdienkartes produkti, tostarp «Big Mac» un «Chicken McNuggets».

Izmeklēšana par OSI darbību notiek laikā, kad Ķīna rūpīgāk pārbauda ārvalstu kompānijas dažādās jomās, tostarp tehnoloģiju, farmācijas un autobūves sektoros.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais