Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

KNAB veiks pārbaudi par Elksniņa dārgo džipu.., bet Urbanovičam lielāks!

TVNET/LETA
KNAB veiks pārbaudi par Elksniņa dārgo džipu.., bet Urbanovičam lielāks!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veiks pārbaudi, vai Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (S) nav pārkāpis likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteiktos ierobežojumus, no sava tēva uzņēmuma nomājot automašīnu «Range Rover Sport». Jāpiezīmē, ka partijas Saeimas frakcijas līderis Jānis Urbanovičs brauc ar vēl lielāku un dārgāku auto - €130 000 vērtu «Range Rover».

TV3 raidījums «Nekā personīga» vakar vēstīja, ka Elksniņš par 150 eiro mēnesī nomā lepnu «Range Rover Sport» džipu no tēva firmas SIA «Latgales šķīrējtiesa». Auto ražots 2012.gadā, un tobrīd auto maksājis vismaz 80 000 eiro.

Elksniņš nav vēlējies nedz skaidrot to, kāpēc auto nav pircis pats uz sava vārda, bet gan izmantojis šādu shēmu, nedz arī to, kāpēc nīkuļojošs uzņēmums iegādājies dārgu automašīnu, jo viņam ar uzņēmumu neesot nekāda sakara. «Latgales šķīrējtiesas» vienīgais īpašnieks ir Andreja Elksniņa tēvs Anatolijs Elksniņš. Firma reģistrēta Daugavpilī.

Gada pārskats liecina, ka firmai pēdējos gados ar biznesu neveicas un uzņēmums jau kopš 2010.gada neko nepelna. Arī pagājušo gadu tas beidzis ar 4500 eiro zaudējumiem, tomēr tas nav traucējis aizņemties 35 000 eiro laikā, kad pirkts jaunais auto.

Raidījums atzīmēja, ka darījums ar deputātu Elksniņu acīmredzami ir pretrunā ar uzņēmējdarbības principiem un padziļina kompānijas finanšu problēmas. Citās auto nomas kompānijās par tāda «Range Rover» īri prasa 1800 eiro mēnesī.

LETA jau augustā ziņoja, ka KNAB redzeslokā nonācis arī Elksniņa partijas biedrs Jānis Urbanovičs (S). KNAB augustā sācis pārbaudi saistībā ar publiskoto informāciju par Saeimas deputāta Jāņa Urbanoviča (S) firmu un dārgu automašīnu iegādi.

18.jūlijā Urbanoviča vadītā automašīna «Land Rover Range Rover» sadūrās ar velosipēdistu. Kā avārijas dienā aģentūrai LETA skaidroja Urbanovičs, šī automašīna piederot uzņēmumam «Reviteko», kurā viņš esot līdzīpašnieks. «Firmas.lv» dati rāda, ka Urbanovičs kā uzņēmuma līdzīpašnieks Uzņēmumu reģistrā reģistrēts vairākas dienas pēc ceļu satiksmes negadījuma. Šajā uzņēmumā viņam pieder 9,70 % kapitāldaļu, bet pārējās daļas pieder meitai Ievai.

«Firmas.lv» dati rāda, ka uzņēmuma pagājušā gada apgrozījums bijis aptuveni 4000 eiro, bet zaudējumi teju 9000 eiro.

Portāls «pietiek.com» iepriekš informēja, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem sadursmē iekļuvusī automašīna, kura pieder «Reviteko», vairs nav nekāda jaunā, tā ir 2011.gada izlaiduma, līdz ar ko tās pašreizējā cena atkarībā no komplektācijas varētu arī nepārsniegt 60 000 līdz 70 000 eiro.

Taču izrādās, ka šī nav vienīgā uzņēmuma luksus automašīna, kā rāda CSDD dati, šā gada janvārī «Reviteko» iegādājusies vēl vienu, tikai mazāku reindžroveri.

CSDD dati apliecina, ka šā gada janvārī Latvijā pirmoreiz reģistrēta jauna automašīna «Land Rover Range Rover Evoqe», par kuras īpašnieci jūlija sākumā kļuvusi iepriekšminētā kompānija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais