Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ASV ebreju organizācijas Vējonim pauž atzinību par balsojumu īpašumu jautājumā

Raimonds Vējonis FOTO: Ieva Čīka/LETA

ASV ebreju organizācijas Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurš uzturas darba vizītē ASV, paudušas atzinību par Saeimas balsojumu īpašumu atdošanas jautājumā, liecina Prezidenta preses dienesta sniegtā informācija.

Preses dienests informēja, ka Valsts prezidents piektdien tikās arī ar ASV ebreju organizāciju pārstāvjiem, kuri augstu novērtēja Latvijas paveikto ebreju kopienas nekustamo īpašumu restitūcijas jautājumā un izteica atzinību, ka arī parlaments konceptuāli atbalstījis piecu okupācijas laikā atsavināto īpašumu atdošanu. Vējonis atzīmējis veiksmīgo dialogu ar ebreju kopienu gan Latvijā, gan starptautiskajā līmenī.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu konceptuāli atbalstīja piecu nekustamo īpašumu atdošanu Rīgas Ebreju kopienai. Ēkas atrodas Rīgā, Ernesta Birznieka-Upīša ielā 12, Abrenes ielā 2, Ludzas ielā 25, kā arī Jūrmalā, Kļavu ielā 13, un Kandavā, Lielajā ielā 31. Ebreju kopiena kopumā pretendē uz 270 īpašumiem Latvijā.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš («Vienotība») aģentūrai BNS norādīja, ka šobrīd jaunu īpašumu atdošana ebreju organizācijām nav dienas kārtības jautājums.

«Viss ir iespējams, bet tas šobrīd nav darba kārtībā. Šie [pieci nekustamie īpašumi] bija izņēmumi. Tas bija simboliski, lai izrādītu mūsu labo gribu,» viņš teica.

Kalniņš debatēs norādīja, ka nepieciešams labot vēsturisko netaisnību, kas veikta saistībā ar nacistisko un komunistisko totalitāro režīmu laikā veikto īpašumu atņemšanu.

Par likumprojektu jābalso trīs lasījumos.

Jau vēstīts, ka Vējonis ASV piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas 70.sesijā.

Uz augšu
Back