Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prezidents nākamā gada sākumā cer sākt darbu renovētajā Rīgas pilī

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklē Rīgas pili, lai iepazītos ar Rīgas pils remonta darbos līdz šim paveikto FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš šodien kopā ar Rīgas pils atjaunošanas padomes priekšsēdētāju Rundāles pils muzeja direktoru Imantu Lancmani apmeklēja Rīgas pili, pauda cerību, ka ar nākamā gada sākumu varēs pārvākties uz jauno darba vietu.

Vējonis, kurš pirmo reizi jaunajā amatā iepazinies ar Rīgas pilī veicamo darbu gaitu, norādīja, ka 18.novembra balli jaunajā darba vietā nesanāks svinēt. «Objekts jānodod ekspluatācijā. Šajā gadā nesanāks, tas drīzāk uz priekšdienām,» sacīja prezidents. Viņš arī norādīja, ka vēlējies pārliecināties, vai objektu līdz 1.novembrim ir iespējams nodot. «Izskatās pietiekami cerīgi,» uzskata prezidents.

Viņš arī uzsvēra, ka tā pils daļa, kas vēl nav remontēta, līdz Latvijas simtgadei ir jāsaved pilnīgā kārtībā, lai «komplekss būtu pilnībā renovēts un atjaunots». Savukārt, vaicāts, kad prezidents varētu uzsākt darbu atjaunotajā pilī, Vējonis informēja, ka vēl nepieciešama telpu aprīkošana, līdz ar to pašlaik laiku ir grūti prognozēt. «Ļoti ceru, ka ar nākamā gada sākumu varēs pārcelties,» viņš atzina.

Tikmēr Lancmanis skaidroja, ka darbu temps nav iespaidojis veicamo darbu kvalitāti, jo cilvēki visu dara ar vislielāko rūpību. «Paradokss - ja nebūtu bijis ugunsgrēks, ar tādu rūpību, iedziļināšanos un metodisko pamatīgumu, visticamāk, nebūtu pieiets,» viņš sacīja. Par piemēru viņš minēja Balto zāli, kas nekad neesot bijusi tik brīnišķīga - ar īstu zeltu, kā arī līdz galam pabeigtu mākslīgo marmoru. «To 1862.gadā pēdējā brīdī pameta un nokrāsoja ar baltu krāsu, kad ieradās cars Aleksandrs otrais,» norādīja Lancmanis. «Viss ir izdarīts maksimāli. Ne tikai Rundāles pilī, bet arī šeit, kas ir Latvijas ēka numur viens,» viņš uzsvēra.

Jau ziņots, ka Lancmanis augusta vidū informēja Vējoni par aktuālo situāciju Valsts prezidenta rezidences renovācijā. Viņš uzsvēra, ka darbi norit ļoti augstā profesionālā līmenī un rezultāts, viņaprāt, būs kvalitatīvs, kā arī aicināja prezidentu vēl remontdarbu laikā apmeklēt Rīgas pili.

Uz augšu
Back