Muižniece AT spriedumu uzskata par politiski motivētu

Vineta Muižniece

FOTO: Lita Krone/LETA

Bijušajai Saeimas deputātei Vinetai Muižniecei Augstākās tiesas (AT) lēmums atstāt negrozītu iepriekšējās instances spriedumu, kas atzīst viņas vainu dienesta viltojumā, ir negaidīts, ko viņa uzskata par politiski motivētu, atzina bijusī deputāte.

Līdz ar AT lēmumu Muižniece zaudējusi arī Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu.

«Es ar šādu spriedumu nebiju rēķinājusies, jo šādu pārkāpumu neesmu izdarījusi.

Man ir lielas pārdomas par to, ka tā tomēr var notikt. Līdz šai dienai cerēju, ka politiskie ķirmji tiesu sistēmu tomēr nav sagrauzuši pilnībā. Šis spriedums apliecina, ka ir iespējams realizēt politiski pasūtītas lietas. Tas ir mans viedoklis,» komentēja Muižniece.

Pēc viņas vārdiem, tiesu vara šobrīd ir ļoti vāja.

«Tas, ko es nožēloju, ka tik daudzus gadus gan kā deputāte, gan kā tieslietu ministre veltīju tam, lai Latvijā tiešām būtu taisnīga tiesa, lai būtu normāli procesi, iespējas panākt taisnību, šķiet, ka šobrīd tas viss ir nomests zemē,» vilšanos pauda Muižniece. Spriedums esot mērķēts uz to, lai atbrīvotu amatu. Muižniece ceturtdien vēl nebija gatava atbildēt, vai taisnību meklēs Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Uz jautājumu, vai neapsver iespēju atgriezties politikā, viņa teica: «Tad, kad es pieņēmu lēmumu kļūt par tiesnesi, es ļoti strikti aizvēru durvis. Nebiju domājusi, ka man jelkad būtu šāds jautājums jāapsver. [..] Ja būtu tāda izmisuma situācija, ka ir tik slikti, ka tik tiešām ir jāiet glābt...bet līdz šim nebiju domāju,» atbildēja Muižniece.

Tiesa ir atzinusi bijušās Tautas partijas deputātes vainu Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola viltojumā. Sēdes protokols tika uzrakstīts vairākus mēnešus pēc sēdes un neatspoguļoja komisijā lemto.

Uz augšu