Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas pils lietā atšķirīgas liecības par ugunsgrēka izcelšanās vietu

Vecrīgas panorāma un Rīgas pils FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pils ugunsgrēka lietā trešdien liecības snieguši vairāki liecinieki, viņu versijas par to, kur ugunsgrēks izcēlās, atšķiras, zināja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Viens no lieciniekiem - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektors dežurants (vada komandieris) liecināja, ka, spriežot pēc pirmā redzēta - ugunsgrēks Rīgas pilī ir sācies bēniņu stāva telpā starp Trīs Zvaigžņu torni un Pulksteņa torni.

Savukārt kāds cits VUGD darbinieks - ugunsdzēsējs glābējs, kurš arī piedalījās ugunsgrēka dzēšanā, liecināja, ka redzot notikuma vietu viņš nevar izdarīt secinājumus, kur bija uguns izcelšanās vieta.

Tiesa lietu turpinās skatīt 3.septembrī. Nākamajā tiesas sēdē tiks nopratināti vairāki liecinieki.

Plānots, ka kopumā liecības tiesā sniegs aptuveni 100 liecinieku. Pagaidām vēl nav zināms, kad liecības tiesā sniegs paši apsūdzētie.

Apsūdzības uzrādītas trim fiziskām personām - Ivaram Rībam, Jurim Kassalietim, Imantam Jurkevičam. Apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Saskaņā ar izvirzīto apsūdzību pie kriminālatbildības sauktas divas uzņēmumu norīkotās atbildīgās personas, kuru pienākumos ietilpa nodrošināt normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī pie kriminālatbildības saukta viena uzņēmumā strādājošā persona, kuras nevērīga rīcība darba izpildes laikā izraisīja ugunsgrēku.

Vienlaicīgi prokurors šo kriminālprocesu tiesai nodevis arī pret četrām juridiskajām personām, uzskatot, ka tām piemērojami piespiedu ietekmēšanas līdzekļi par nepienācīgi veiktu uzraudzību un kontroli Rīgas pils rekonstrukcijas laikā.

Jau vēstīts, ka tiesa 9.martā atcēla mantas arestu uzņēmiem «Re&Re», «SBRE» un «Friteks»,

tādējādi apmierinot juridisko personu pārstāvju pieteiktos lūgumus par mantas aresta atcelšanu.

«Re&Re» bija noteikts arests naudas līdzekļiem 946,74 tūkstošu eiro apmērā, savukārt «SBRE» 715,35 tūkstošu eiro apmērā, atzīmēja «Re&Re» un «SBRE» pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Muižnieks.

2013.gada 20.jūnija vakarā Rīgas pilī, kur noritēja rekonstrukcija, izcēlās ugunsgrēks. Kopējā pils degšanas platība bija 3200 kvadrātmetru – izdega jumta konstrukcijas un bēniņu telpa 2400 kvadrātmetru platībā, 4.stāvā – 600 kvadrātmetru platībā, bet 3.stāvā – 200 kvadrātmetru platībā.

Rīgas pils remontdarbus veic pilnsabiedrība «SBRE», kuru veido «Skonto būve» un «Re&Re».
Uz augšu
Back