O, 28.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ušakovs: «Krievu marša» dalībnieki ir klauni

Ušakovs: «Krievu marša» dalībnieki ir klauni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 38
Foto: Zilgma Kukle/LETA

«Krievu maršs», ko 9. maijā vēlas rīkot biedrība «Rodina» un ko aizliedza Rīgas dome, ir smieklīgs pasākums un tā dalībnieki ir klauni, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

«Tie pēc būtības ir klauni, kas tur piedalās. Smieklīgi uz viņiem skatīties,» sacīja Ušakovs.

Tomēr viņš neuzskata, ka saistībā ar iespējamiem drošības riskiem 9.maija pasākumi Uzvaras parkā būtu atceļami.

Viņš apliecināja, ka arī šogad apmeklēs 9.maija pasākumus.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR), pamatojoties uz Drošības policijas ieteikumu, aizliedzis biedrības «Rodina» pārstāvjiem rīkot pasākumu 9.maijā.

Rīgas pašvaldība saņēmusi negatīvu Drošības policijas (DP) atzinumu par biedrības «Rodina» piektdien, 9.maijā, plānoto «Krievu maršu». DP uzskata, ka «Rodina» rīkoto pasākumu laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, kas var izraisīt nekārtības, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tāpēc DP iesaka Rīgas pašvaldībai šo pasākumu aizliegt.

DP brīdinājusi, ka «Krievu maršā» var piedalīties vairāk dalībnieku, nekā ir minēts pieteikumā, un

viņu vidū var būt arī radikālas vai uz konfrontāciju izraisīšanu orientētas personas.

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka biedrības «Rodina» rīkotajos pasākumos piedalās arī biedrības «Pribaltijskij kazačij krug» pārstāvji, kuri publiskus pasākumus apmeklē, ģērbušies kazaku formas tērpos un līdzi ņemot kazaku karogus un atribūtiku. Neskatoties uz to, ka normatīvais regulējums neaizliedz publiskos pasākumos nēsāt militāros formas tērpus, tas var izraisīt negatīvu rezonansi sabiedrībā.

DP arī norādījusi, ka

krievu kazaku organizāciju identitāte ir cieši saistīta ar Krievijas interešu aizsardzību,

kas izpaužas arī kā brīvprātīga dalība militāros konfliktos reģionā. Aktuālākais šīs darbības piemērs ir Krievijas kazaku ierašanās Ukrainā, kur viņi aktīvi ir īstenojuši darbības, kas ir vērstas pret Ukrainas teritoriālo vienotību.

Biedrības «Rodina» rīkoto pasākumu laikā ir iespējami arī mēģinājumi izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, kuras izmantošana saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumu ir aizliegta.

«Rodina» aktivitātes un darbība ir vērsta uz sabiedrības šķelšanu, ideoloģisku domstarpību, etniskās spriedzes un neiecietības veicināšanu Latvijas sabiedrībā, jo tā ir balstīta uz kategorisku krievu nācijas pārākuma demonstrēšanu un netiešu latviešu tautas un valodas noliegšanu, norāda DP.

Biedrība sociālajos tīklos izplatītajā

uzaicinājumā uz «Krievu maršu» paudusi, ka krievi ir Latvijas senākā pamatiedzīvotāju tauta un krievu valoda ir Latvijas valsts valoda.

Tāpat paziņojumā minēts, ka Rīgā 60% iedzīvotāju ir krievi, bet valstī kopumā - 40%. «Rīga - mūsu pilsēta, Latvija - mūsu zeme. Krievi nepadodas!» teikts aicinājumā.

Kā ziņots, Pārdaugavā, pie pieminekļa padomju armijas karavīriem, 8.maijā un 9.maijā notiks tradicionālie biedrības «9maijs.lv» rīkotie pasākumi, lai pieminētu «fašisma sagrāves dienu». Šiem pasākumiem 9.maijā plkst.18 grasās pievienoties arī «Rodina», rīkojot krievu skolu atbalsta gājienu. Plānots, ka gājienā piedalīsies ap 100 cilvēku. Tas sāksies Strēlnieku laukumā un virzīsies pāri Akmens tiltam, lai pievienotos 9.maija pasākumam.

«Rodina» dibināta 2004.gada augustā. Tās darbības mērķi ir «Latvijas krievu kultūras lingvistiskās kopienas pārstāvēšana, tās tiesību un interešu aizstāvēšana», kā arī krievu nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, sabiedrisko un jaunrades pasākumu un projektu organizēšana. Biedrības galvenās amatpersonas ir Mihails Averins, Eduards Gončarovs, Vadims Ivanovs, Grigorijs Suhovejenko un Aleksandrs Žguns.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu