Pk, 9.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Krievija nobažījusies par Lietuvas, Polijas un Ukrainas militārās brigādes veidošanu

BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TASS/Scanpix

Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) paudusi bažas saistībā ar Lietuvas, Polijas un Ukrainas plāniem veidot kopīgu militāro brigādi un to, ka vienošanos par brigādes veidošanu ir ratificējis Ukrainas parlaments.

«Šis lēmums izraisa neviennozīmīgu reakciju, drīzāk, es teiktu, norūpētību,» ceturtdien brīfingā Maskavā teica Krievijas ĀM oficiālais pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs.

Viņš sacīja, ka «Ukrainas iekšējais konflikts jau būtiski internacionalizējas un pievienot tur kopīgo kaujas darbību elementu tā vietā, lai nodarbotos ar politiskā noregulējuma ceļa meklēšanu, ir absolūti kontrproduktīvi un bīstami no sitācijas saasināšanas reģionā viedokļa».

«Izraisa tikai nožēlu pozīcija, kāda ir parlamentāriešiem no Augstākās radas, kuriem arī ir jāsaprot sava atbildība par to, ka jebkādi papildu pasākumi, kuri veicina spriedzes pieaugumu, vēl jo vairāk - citu valstu iesaistīšanās tajā dažādos formātos mērogu paplašināšanu, absolūti neveicina miera procesa dinamiku,» piebilda Lukaševičs.

Jau ziņots, ka Ukrainas parlaments trešdien ratificēja Lietuvas, Polijas un Ukrainas vienošanos par kopīgas militārās brigādes izveidošanu.

Gaidāms, ka drīzumā vienošanos ratificēs arī Lietuvas un Polijas parlamenti.

Jau ziņots, ka vienošanās par brigādes izveidošanu tika parakstīta 2014.gada 19.septembrī Varšavā.

Lietuvas, Polijas un Ukrainas kopīgas trīspusējās militārās brigādes LITPOLUKRBRIG galvenais štābs atradīsies Polijas pilsētā Ļubļinā.

Brigādes bataljoni atradīsies savā izcelsmes valstī un uz misijas mērķa vietu tiks nosūtīti pēc tam, kad būs lēmums aktivizēt visu brigādi vai daļu no tās.

No Polijas bataljonā būs 3000 līdz 3800 karavīri, no Ukrainas - 545 karavīri, bet no Lietuvas - 150 līdz 350 karavīri.

Sarunas par kopīgas Lietuvas, Polijas un Ukrainas brigādes izveidi sākās 2007.gadā, taču aktivizējās pagājušajā gadā pēc Krievijas agresijas Ukrainā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu