Kariņš: Ja Dombrovskis nekļūs par EK vadītāju, komisāra portfeli viņš iegūtu labu

Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš

FOTO: LETA

Ja krīzes laikus Latvijas valdības vadībā pavadījušais Valdis Dombrovskis (V) nekļūtu par Eiropas Komisijas (EK) vadītāju, komisāra posteni nākamajā EK sasaukumā viņš noteikti iegūtu labu, intervijā pauž Eiropas Parlamenta (EP) deputāts un arī nākamā sasaukuma deputāta kandidāts Krišjānis Kariņš.

Galvenais, ko Dombrovskis pats izlems - turpināt savu politisko karjeru Latvijā vai Eiropā, norāda Kariņš.

«Zinot, ka Dombrovskis ir ieguvis ārkārtīgi lielu respektu ES, es teiktu - tā dzelzs ir karsta un vajag kalt, kamēr dzelzs ir karsta,» uzsver Kariņš. Ja Dombrovskis tiks virzīts ieņemt kādu amatu ES vadībā, patlaban viņam ir izredzes. Pēc pieciem gadiem pasaule atkal būs mainījusies un būs jaunas zvaigznes. Patlaban Dombrovskis ir jaunā zvaigzne.

Protams, lai kāds kļūtu par EK vadītāju, viņam ir jābūt izvirzītam no savas EP politiskās grupas. Otrkārt, tai partijai ir jāuzvar EP vēlēšanās, jo par EK vadītāja kandidatūru ir jānobalso EP. Premjera amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) uz jautājumu, ko viņa redz kā nākamo Latvijas eirokomisāru, nešaubīgi nosauca Dombrovska vārdu.

Ja Dombrovskis tiktu virzīts kā Latvijas eirokomisārs, pēc Kariņa domām, viņam būtu vislielākās izredzes saņemt kādu ļoti nozīmīgu eirokomisāra portfeli, piemēram, ES ekonomikas un monetāro lietu komisāra amatu, kurā patlaban ir Olli Rēns, un, iespējams, pat kļūt par viceprezidentu. Politika tādā ziņā ir kā sports. Tam, kurš jau ir topā, ir vislielākās izredzes iekļūt vēl augstākā topā, un Dombrovskis ir viens no tiem. Nepārprotiet, Dombrovskis nav vienīgais pretendents, viņš ir viens no reālākajiem pretendentiem, bet arī citām valstīm ir spēcīgi kandidāti, norāda eiroparlamentārietis Kariņš.

Uz augšu