Bondars «Reģionu aliansē» stāties neplāno

Bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars

FOTO: LETA

Bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars politiskajā partijā «Reģionu alianse» stāties neplāno, viņa saistība ar partiju aprobežojoties tikai ar konsultēšanu darbībai nacionālajā politikā, sacīja pats Bondars.

Izskanējušo informāciju, ka viņu «Reģionu alianses» līderis Andrejs Ence būtu uzrunājis stāties partijā, Bondars nekomentēja. «Es jau ilgāku laiku konsultēju šo partiju darbībai nacionālajā politikā, tostarp arī dalībai Saeimas vēlēšanās,» uzsvēra Bondars.

Jau vēstīts, ka partija «Reģionu alianse» uzrunājusi bijušo Valsts prezidenta kancelejas vadītāju Bondaru iestāties partijā un kļūt par tās premjera amata kandidātu, pastāstīja partijas līderis un Babītes novada domes priekšsēdētājs Ence.

Ence norādīja, ka Bondars «Reģionu aliansi» konsultē partijas programmas izstrādē, tāpēc ir notikušas sarunas arī par viņa iestāšanos partijā. «Piedāvājām viņam šādu iespēju - ja viņš mums palīdz, varbūt grib [stāties partijā],» norādīja partijas vadītājs. Bondars pagaidām atbildi uz šo piedāvājumu nav sniedzis.

«Reģionu aliansē» pagaidām par potenciālajiem premjera amata kandidātiem oficiāli netiekot spriests, jo vispirms partija vēlas saņemt skaidru atbildi no citām reģionālajām partijām - Ogres, Valmieras, Kuldīgas, Talsiem - par iespējamo vienošanos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās startēt kopīgi.

Gan Bondara, gan reģionālo partiju atbildes «Reģionu alianse» cer sagaidīt līdz mēneša beigām, norādīja Ence.

Jau ziņots, ka šā gada vasarā Bondars aktīvi piedalījies arī ekspremjera Einara Repšes vadītās biedrības «Latvijas attīstībai» diskusijās un reklāmās, taču šo darbošanos Bondars komentēja kā «sabiedrisku darbu» un norādīja, ka pats nav iestājies biedrībā «Latvijas attīstībai» un neplāno to darīt. Sabiedriskais darbs esot arī viņa dalība organizācijā «Ekonomistu apvienība 2010», kas nodarbojas ar makroekonomikas jautājumiem un kurā Bondars ir biedrs un valdes loceklis.

«Reģionālā alianse» iecerējusi izveidot reģionālo partiju apvienību, lai veicinātu reģionālo politisko spēku apvienošanos un kopīgi startētu 12.Saeimas vēlēšanās 2014.gadā. Šo ieceri atbalsta Vidzemes partija, bet citi potenciālie sadarbības partneri oficiālu apstiprinājumu vēl nav snieguši.

Uz augšu