Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Straujuma piedāvā RP vadīt Iekšlietu, Ārlietu un Ekonomikas ministriju; VARAM - NA

LETA
Straujuma piedāvā RP vadīt Iekšlietu, Ārlietu un Ekonomikas ministriju; VARAM - NA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10

Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma (V) šodien nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu ministru amatu sadalē. Šajā piedāvājumā vairs netiek izskatīta iespēja veidot Eiropas lietu ministra amatu. Savukārt par parlamentāro sekretāru amatiem vēl notiks diskusijas.

Saskaņā ar to Reformu partija saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās ministrijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadība tiktu Nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK.

Zaļo un zemnieku savienībai saskaņā ar Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) bez VARAM piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā. LM parlamentārā sekretāra amata piedāvāšana ir atbilstoša arī VL-TB/LNNK ieinteresētībai demogrāfijas jautājumos, aģentūrai LETA sacīja Straujuma.

Savukārt partija «Vienotība» saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto «Olšteina sešinieku».

Šajā piedāvājumā vairs netiek izskatīta iespēja veidot Eiropas lietu ministra amatu. Savukārt par parlamentāro sekretāru amatiem vēl notiks diskusijas.

Straujuma šodien no ZZS neesot dzirdējusi kategorisku uzstādījumu par to, ka viņiem obligāti jāieņem VARAM ministra amatu. Tomēr, ņemot vērā izskanējušos iebildumus, tika piedāvāts kompromisa variants.

Vaicāta, ko darīs situācijā, ja Latvijas Zaļā partija nepiekāpsies jautājumā par VARAM ministra posteņa ieņemšanu, Straujuma aģentūrai LETA atbildēja: «Tad mēs skatīsimies, vai var kādu citu risinājumu atrast. Pašlaik ir šis risinājums, ko es tikko piedāvāju.» Viņa norādīja, ka nevēlas, ka parādās «tādi vai citādi» varianti, kas nemaz nav apspriesti, bet kurus kāds no žurnālistu intervētajiem cilvēkiem ir «izgudrojis savā galvā».

«Visiem vienmēr ir gribēšana uz pievilcīgākajām ministrijām,» raksturojot situāciju, piebilda Straujuma.

Pirmdien, 13.janvārī, plkst.11 topošās koalīcijas partijas pārrunās šo piedāvājumu un izklāstīs savu vērtējumu par to.

Arī šoreiz konkrēti kandidāti ministru amatiem netika nosaukti. Straujuma gan uzsvēra, ka patur tiesības atteikt potenciālajiem kandidātiem, ja viņu kandidatūras nebūs apmierinošas.

Koalīcijas partneri pēc sanāksmes būtiskus iebildumus pret piedāvāto kompromisa variantu neizteica un norādīja, ka vēl izvērtēs šo piedāvājumu partiju valdēs vai frakcijās.

Kā ziņots, saskaņā ar Straujumas iepriekšējo piedāvājumu RP tika piedāvāts ieņemt ekonomikas ministra, veselības ministra un iekšlietu ministra amatus. RP ar šādu piedāvājumu nebija mierā un uzreiz pauda vēlmi «samainīt» Veselības ministriju pret Izglītības un zinātnes ministriju. Vēlāk iekšlietu ministrs Kozlovskis arī paziņojis, ka nolēmis atteikties no iekšlietu ministra amata jaunajā valdībā par labu tam, lai ārlietu ministra amatu varētu ieņemt Rinkēvičs.

«Vienotība» tika piedāvāts uzņemties atbildību par Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Aizsardzības ministriju, kā arī kopā ar neatkarīgajiem Saeimas deputātiem par Satiksmes ministriju.

Nacionālo apvienību «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK Straujuma aicināja izvirzīt pārstāvjus VARAM, Kultūras ministrijas un Tieslietu ministrijas vadīšanai. Nacionālā apvienība pauda gatavību uzņemties atbildību par šīm ministrijām, kā arī norādīja, ka šīs partijas deleģētais ministrs būtu gatavs vadīt arī Ekonomikas ministriju.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) piedāvāts uzņemties atbildību par Zemkopības ministriju, Labklājības ministriju un Ārlietu ministriju. ZZS gan vēlētos uzņemties atbildību par VARAM, un ZZS veidojošās Latvijas Zaļās partijas valde kā kandidātu VARAM ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Vējoni. Tikmēr ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis pauda atturīgu pozīciju par ZZS gatavību diskutēt par to, ka topošajā valdībā ZZS varētu ieņemt iekšlietu ministra amatu, tādējādi RP saglabātu ārlietu ministra portfeli.

Valdības veidošanā iepriekš tika izmantots princips, ka katrai partijai pienāktos pa vienai «resursu» ministrijai (Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Ekonomikas ministrija, Zemkopības ministrija), pa vienai «atbildības» ministrijai (Labklājības ministrija, Veselības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija) un pa vienai no «spēka» un «stratēģiskajām» jeb tiesiskā bloka ministrijām (Aizsardzības ministrija, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Iekšlietu ministrija). Katra partija varētu uzņemties atbildību par trīs ministrijām, savukārt «Vienotība» - par četrām, tostarp kā premjera partija arī par Finanšu ministriju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais